All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Czwartki lekkoatletyczne

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się XXI edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody organizowane były na Stadionie Miejskim przy ul. Tetmajera 7 w Skierniewicach. Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Konarskiego miała swoich przedstawicieli we wszystkich konkurencjach wśród dziewcząt i chłopców. Łącznie udział w zawodach wzięło 60 uczniów naszej szkoły. Przypomnijmy, że młodzież rywalizowała w biegu krótkim na
60 metrów, 300 metrów, biegu długim 600/1000 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal. Spotkania odbywały się jesienią 2017 roku, jak również wiosną 2018 roku i uwieńczone były Finałem Miejskim rozegranym 4 czerwca 2018 roku.

Najaktywniejsi w naszej szkole byli Mikołaj Miśkiewicz z klasy VIB w rzucie piłeczką palantową oraz Jakub Sadowniczyk z klasy VA w biegu na 300 metrów i skoku w dal. Chłopcy systematycznie zdobywali medale w swoich konkurencjach i osiągali wysokie wyniki sportowe. W finale miejskim Mikołaj zajął III miejsce w rzucie piłeczką palantową w roczniku 2005, a Jakub
I miejsce w biegu na 300 metrów i II miejsce w skoku w dal w roczniku 2006. Obaj awansowali do Finału Ogólnopolskiego, który został rozegrany 16-17 czerwca 2018 roku, ale z przyczyn zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w tej imprezie.

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy samych sukcesów w kolejnej, XXII edycji Czwartków Lekkoatletycznych.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu