All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Dzień Sportu w Szkole Podstawowej 2017/2018

We wtorek 19 czerwca w naszej szkole podstawowej odbył się Szkolny Dzień Sportu. Turniej gier i zabaw ruchowych miał na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie miał również na celu zachęcić dzieci do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Uczniowie podzieleni na dwie grupy brali udział w wielu ciekawych konkurencjach. Pierwsza grupa, czyli dzieci z klas 0-III, wzięła udział w wyścigach rzędów i biegach przełajowych.

Biegi przełajowe dziewcząt z klas 0-I:

 • I miejsce - Katarzyna Duda (kl. Ia)
 • II miejsce - Julia Siewiera (kl. Ia)
 • III miejsce - Blanka Piwek (kl. Ia)

Biegi przełajowe dziewcząt z klas II-III:

 • I miejsce - Emilia Woźniak (kl. III a)
 • II miejsce - Dominika Łajko (kl. III a)
 • III miejsce - Lena Janicka (kl. III a)

Biegi przełajowe chłopców z klas 0-I:

 • I miejsce - Karol Czajka (kl. Ib)
 • II miejsce - Michał Rydzoń (kl. Ib)
 • III miejsce - Mateusz Gładki (kl. Ib)

Biegi przełajowe chłopców z klas II-III:

 • I miejsce - Aleksander Gągała (kl. II)
 • II miejsce - Cyprian Łukasiewicz (kl. II)
 • III miejsce - Jan Cimanowski (kl. II)

Druga grupa natomiast, czyli uczniowie klas IV-VI rozpoczęli swoje zmagania na Stadionie Miejskim.

Na samym początku zostali oni podzieleni na mieszane pod względem wieku drużyny. Po wyjaśnieniu wszystkich zasad obowiązujących podczas rywalizacji, dzieci wzięły udział we wspólnej rozgrzewce.

W pierwszej części Szkolnego Dnia Sportu każda drużyna wzięła udział w 7 konkurencjach zespołowych, jak biegi sztafetowe, rzuty piłeczką palantową, skoki w dal, rzuty do parasola, skoki kangurze, pełny dzban pusty dzban, skoki przez linę. Kapitanowie drużyn do każdej z konkurencji wyznaczali reprezentację składającą się z 10 osób. W każdej z rywalizacji wynikiem danej drużyny był wspólnie uzyskany czas, suma punktów lub odległość.

Najlepiej we wszystkich konkurencjach poradziła sobie drużyna „czarnych”, zdobywając 65 punktów. Oto skład zwycięskiej drużyny: Laura Jaskólska – kapitan, Szymon Kośka, Natalia Rembielak, Zuzia Antos, Sandra Milczarkiewicz, Staś Witeska, Karol Okraska, Marcin Winciorek, Maria Łukasiewicz, Anna Białek, Maja Caban, Paweł Roszkowski, Michał Broniarek.

Następnie uczniowie udali się do szkoły na przerwę śniadaniową, gdzie czekały na nich jogurty.

W drugiej części uczniowie wzięli udział w rozgrywkach w zbijaka na sali gimnastycznej. Rywalizacja prowadzona była systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 15 meczy, wyłoniliśmy drużynę zwycięzców, która wygrała każdy swój mecz zdobywając maksymalną ilość punktów – 15. Zwycięska drużyna to „czerwoni”, w składzie: Weronika Wieteska – kapitan, Maja Piwek, Zuzia Nowak, Eliza Stęborowska, Oliwia Rakowska, Roksana Zbudniewek, Tomek Gula, Maks Kłosiński, Michał Grochal, Krzysztof Dąbrowski, Mikołaj Miśkiewicz, Paweł Roszkowski.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali drobne nagrody, a w kafejce szkolnej czekały na nich lody.

Uważamy, że Dzień Sportu w naszej szkole obfitował w różnorodne wrażenia i w pełni się udał.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu