All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Wycieczka klas VII do Chmielna

W dniach 15-17 czerwca klasy VII szkoły podstawowej wyjechały na wycieczkę do Chmielna. Zajęcia prowadzone przez instruktorów miały na celu zintegrowanie grupy. Aby im sprostać uczestnicy musieli współpracować ze sobą, przy tym oczywiście świetnie się bawiąc. Nacisk został położony na samodzielność i kreatywne podejście do rozwiązywania problemów. 

Po przyjeździe i zakwaterowaniu uczniowie zmierzyli się z pierwszym zadaniem, jakim było samodzielne zbudowanie tratwy oraz przepłynięcie na niej krótkiego odcinka. Należało się zmierzyć z różnego rodzaju węzłami, które miały utrzymać konstrukcję w całości. Sam rejs również okazał się niemałym wyzwaniem, gdyż poza problemami z odpowiednią koordynacją trzeba było unikać „ataków” armatek wodnych. Wieczorem przy ognisku i kiełbasce nastąpiła dalsza integracja.

Przez kolejne dwa dni klasy zmierzyły się z kolejnymi zadaniami, m.in. uczniowie musieli zbudować trebusz, a następnie wystrzelić z niego jak najdalej, lub wygrać pojedynek drużynowy łuczników.

Pogoda dopisała, humory nas nie opuszczały, a zabawom i integracji nie było końca.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu