All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Wycieczka integracyjna uczniów klas I SP

W poniedziałek 17 września uczniowie klas I a, I b i I c wraz z opiekunami udali się na wycieczkę integrującą do Gospodarstwa Agroturystycznego „Lucja” w Rudzie. Właścicielka, pani Lucja Skarzyńska, przywitała nas bardzo serdecznie. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od wysłuchania ciekawych informacji o rezerwacie przyrody „Rawka” oraz „Ruda Chlebacz”, na terenie których położone jest gospodarstwo. Po wstępnym rozeznaniu osady każdy znalazł miejsce dla siebie. Niektórzy spędzali czas grając w piłkę, inni na trampolinie. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia chleba, w trakcie których poznały historię powstawania i pieczenia chleba oraz samodzielnie wykonały własne chlebki. Po ciężkiej pracy gospodarze ugościli nas pysznymi pączkami i świeżo tłoczonymi sokami.

Gdy zregenerowaliśmy siły, ruszyliśmy w drogę do pobliskiej stadniny „Taran”. Po drodze pani Lucja opowiadała dzieciom o roślinach i ziołach rosnących na polach. W stadninie dzieci zobaczyły stajnie, plac do jazdy konnej oraz dowiedziały się ciekawostek na temat koni, np. jak rozpoznać wiek konia, co lubią jeść te zwierzęta oraz jakie są maści koni. Następnie mogły pogłaskać i przytulić się do kucyka „Zuzi”. Po atrakcjach w stajniach nadszedł czas na odpoczynek przy ognisku i kiełbaskach oraz zabawę na świeżym powietrzu.

Pełni wrażeń, zadowoleni z wyjazdu, wróciliśmy do szkoły. A następnego dnia pani Lucja dostarczyła nam wykonany przez dzieci chleb, który w połączeniu ze świeżym masełkiem i domową konfiturą smakował wyśmienicie na drugie śniadanie.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu