All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Rodzice czytają dzieciom

We wtorek 25 września odwiedziła nas pani Emilia Pomarańska – mama Pawła – która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Niesforne literki” G. Kasdepke. Dzieci wysłuchały opowieści o literkach A, O i T, które w ostatnim czasie zostały wprowadzone na zajęciach z edukacji polonistycznej. Po wysłuchaniu bajki, dzieci wzięły udział w zabawach z literkami. Był też turniej, w czasie którego dzieci dokonywały analizy podanych wyrazów. Wskazywały miejsce wybranych głosek w podawanych wyrazach. Układały opowieści o literce A z wykorzystaniem kostek opowieściowych.

W środę 3 października mieliśmy kolejnego gościa. Pani Anna Zawadzka – mama Ali – przeczytała nam kolejną lekturę „Franklin i wielka dynia” P. Bourgeois. Zadaniem dzieci było wykonanie farbami plakatów przedstawiających scenkę z wysłuchanej opowieści o Franklinie. Pani Ania specjalnie dla dzieci upiekła ciasto dyniowe. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat tego smacznego i zdrowego warzywa. Okazało się, że z warzyw można nie tylko przyrządzać zupy, ale i wyśmienite słodkości.

W czwartek 4 października gościliśmy w naszej klasie kolejnego rodzica. Mama Franka, pani Agnieszka Marat, przeczytała uczniom kolejną opowieść P. Bourgeois pt. „Franklin i nowa nauczycielka”. W czasie zajęć dzieci zdobyły wiadomości na temat Australii, skąd pochodziła właśnie nowa nauczycielka Franklina – Pani Koala.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za wielkie zaangażowanie w Tygodniu Głośnego Czytania!

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu