All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Klasy pierwsze odwiedzają Strażaków

W piątek 16 listopada dzieci z klas pierwszych wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, gdzie miały okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany do pracy w czasie akcji ratowniczych. Mogły także potrzymać nożyce do cięcia karoserii, butle tlenowe, czy plecaki ze sprzętem pierwszej pomocy. Okazało się, że sam plecak musiało trzymać razem kilkoro dzieci i to z pomocą strażaka, gdyż tylko sam plecak waży 30 kilogramów.

Uczniowie mogli wejść do wozów, przymierzyć hełmy, które okazały się bardzo ciężkie, zobaczyć kombinezony wykorzystywane do likwidowania gniazd szerszeni oraz sprzęt do chwytania zaskrońców. Tak więc uczniowie przekonali się, że strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów.
Dzieci zwiedziły również salę do ćwiczeń, pokoje do spania, gdyż strażacy pełnią dyżury 24-godzinne, stołówkę, pokój dowódcy oraz salę, w której strażacy uczą się pierwszej pomocy na fantomach. Strażacy zaaranżowali również alarm i dali nam pokaz zjeżdżania po rurze ewakuacyjnej.
Dzięki wycieczce uczniowie dowiedzieli się, że aby zostać strażakiem trzeba być bardzo sprawnym fizycznie, ciągle się doskonalić i zdawać egzaminy, a studia wymagają ogromnej wiedzy matematycznej, fizycznej i chemicznej.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu