All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Spotkania z lekturą

W piątek 26 października uczniów klasy IA Szkoły Podstawowej odwiedził pan Mariusz Wesołowski, tata naszej koleżanki Leny który przeczytał nam lekturę „Jak nietoperz Gucio zgubił swoją mamę” Ewy Stadtmüller. W czasie spotkania uczniowie poznali zwyczaje nietoperzy oraz innych leśnych zwierząt. Rozmawialiśmy również o tym, jak należy zachować się w razie zagubienia oraz kogo prosić o pomoc w takiej sytuacji. Na koniec spotkania pan Mariusz pokazał dzieciom, jak wykonać nietoperza metodą orgiami. Każdy uczeń wykonał swojego Gucia, którego mógł zabrać do domu. Lenka poczęstowała nas „przysmakiem małych nietoperzy”.

W poniedziałek 19 listopada kolejną lekturę przeczytała nam pani Mariola Gorajewska, mama Wiktorii. Książka pt. „Jak Wojtek został strażakiem” była nawiązaniem do naszej wycieczki do Powiatowej Straży Pożarnej w Skierniewicach. Dzięki lekturze dzieci utrwaliły sobie wiadomości dotyczące pracy i obowiązków strażaków. Następnie wszyscy wspólnie wykonaliśmy węża strażackiego i poszliśmy na korytarz przeprowadzić akcję gaszenia pożaru.

W piątek 23 listopada odwiedziła nas pani Monika Czarnecka, mama Stasia, która przeczytała dzieciom opowiadanie „O słowiku, maju i kukułczym jaju” Ewy Stadtmüller. Dzieci poznały zwyczaje kukułek, które nie za bardzo sprawdzają się w roli rodziców. W atlasie ptaków obejrzeliśmy bohaterów książki: słowika, kukułkę i wronę. Następnie dzieci odgadywały, do jakiego ptaka należy dany odgłos. Pani Monika wraz ze Stasiem przygotowali babeczki. Jedne miały obrazek ze słowikiem, a inne z kukułką. Każdy uczeń miał za zadanie odgadnąć, jakiego ptaka wylosował. Na koniec zajęć dzieci ulepiły ptaki z plasteliny.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu