All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Lekcja o filmie animowanym

W piątek 8 lutego uczniowie zerówki i klas pierwszych SP wybrali się do Kina Polonez na film animowany pt. „Superagentka”. Jest to opowieść o dziewczynce o imieniu Agathe-Christine lub po prostu – jak wolą nazywać ją najbliżsi – AC, która przeprowadza się z rodziną do nowego miasta. Jej mama ma nadzieję, że będzie to okazja to tego, by dziewczynka zawarła nowe przyjaźnie i przestała być samotniczką. AC nie ma jednak czasu na zabawę, ponieważ marzy o tym, by prowadzić własną agencję detektywistyczną. Nowe otoczenie to dla niej szansa na rozwikłanie pierwszej wielkiej sprawy. Wkrótce AC wpada na trop złodziejaszka, podkradającego karmę dla psa z osiedlowego sklepu. To początek przygody, która wywróci jej życie do góry nogami.

Animacja została zaprezentowana w ramach cyklu „Filmowe sekrety”, który ma pozwolić dzieciom uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: Jak powstaje film animowany? Czy animacja zawsze wygląda tak samo? W jaki sposób film przenosi widza w przeszłość lub w przyszłość? Czy w filmie potrzebne są słowa? Z jakimi wyzwaniami mierzą się aktorzy?

Pokaz filmu został poprzedzony pogadanką nt. „Co to jest animacja?”. Dzieci usłyszały o technikach filmu animowanego. Poznały proste sposoby animowania rysunku. Zobaczyły, jak zrobić własną animację lalkową i swój film animowany. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Zadawały mnóstwo pytań, ale i wykazały się ogromną wiedzą na poruszony temat.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu