All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Rodzinne spotkania z lekturą

6 lutego odwiedziła nas mama Toli, pani Aneta Bełc, która przyszła do naszej klasy w związku z kolejną lekturą, pt. „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Pani Aneta przybyła jako pomocniczka detektywa Pozytywki i w swojej czarnej, skórzanej teczce przyniosła dla nas nowe zagadki do rozwiązania. Posługując się tajną mapą naszej szkoły, wyruszyliśmy na podchody, ponieważ detektyw Pozytywka ukrył dla nas zagadki w różnych częściach naszej szkoły. Aby przejść do kolejnej zagadki musieliśmy rozwiązywać łamigłówki matematyczne i polonistyczne. Po szkole poruszaliśmy się z tajną bronią, czyli kaktusem, gdyż nigdy nie wiadomo, czy za rogiem nie przyczaił się na nas detektyw Martwiak, aby popsuć nam zabawę. Na szczęście zagadki wcale nie były takie trudne, ale gorzej było je odnaleźć. Jedna z zagadek była nawet ukryta w ciemnej szatni i musieliśmy użyć latarek, aby ją odszukać.

25 marca mieliśmy kolejnego gościa, mamę Wiktorii, panią Mariolę Gorajewską, która przeczytała nam kilka rozdziałów „Pięciopsiaczków” Wandy Chotomskiej. Wszyscy zamieniliśmy się w pieski i w myśl zasady, że pieski nie szczekają jak słuchają, w skupieniu wysłuchaliśmy opowiadania. Na koniec ulepiliśmy nasze własne pieski z modeliny, tak na szczęście, ponieważ każdy z piesków trzymał w łapkach grosik. Pieski poszły do wysuszenia w piekarniku, do domu naszej pani wychowawczyni. Niestety pani spaliła nasze pieski na czarnoJ. Zamiast pilnować suszenia zajęła się sprawdzaniem naszych dyktand i tym sposobem każdy z nas zabrał do domu czarnego pieska Klaksona, który był jednym z bohaterów „Pięciopsiaczków”.

Na koniec omawiania lektury, 2 kwietnia, przyszła do nas pani Kasia, z suczką Kelly. Kelly jest psem pracującym z dziećmi, natomiast pani Kasia jest również wolontariuszką w schronisku. Pani Kasia opowiedziała nam o psach, które tam mieszkają, opowiedziała o codziennych obowiązkach związanych z opieką nad psem oraz o tym, że psy to nie zabawki i nie powinno kupować się ich na prezenty. Opowiedziała również o tym, jak należy zachowywać się w kontaktach z psami, o tym gdzie psy lubią być drapane i co należy zrobić, aby nasi podopieczni czuli się przez nas kochani.

Facebook Widget Slider

Menu