All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK

 

Jak co roku uczniowie naszej Szkoły Podstawowej brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK, którego organizatorem jest Akademia Młodych Odkrywców. Honorowy Patronat nad konkursem objął rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata.

Uczniowie bardzo chętnie przygotowują się i biorą udział w tym konkursie. Aby przystąpić do części pisemnej najpierw z wielkim zainteresowaniem wykonywali doświadczenia. Formuła testu, który pisali również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania i przeprowadzania analiz, które są charakterystyczne dla świata nauki.

Miło nam poinformować, że duża grupa uczniów naszej szkoły uzyskała tytuł laureata i wyróżnienia. Są to:

Krzysztof Rożek (klasa 6a)– laureat I stopnia

Dominika Łajko(klasa 4a) – laureat I stopnia

Jarosław Jankiewicz-Delgado (klasa 6a) – laureat II stopnia

Miłosz Gościniak( klasa 4a) – laureat II stopnia

Laureaci w klasach I-III:

Kędzierska Aleksandra (klasa 1b)

Pałatyńska Maria (klasa 1c)

Duda Katarzyna (klasa 2a)

Wyróżnienia:

Szychowska Jagoda 1c

Lena Wesołowska 1a

Łukasz Trębski 1a

Paweł Pomarański 1a

Maksymilian Morawski 1a

Kalisiak Maja 2b

Gładki Mateusz 2b

Soska Aleksander 2a

Jackowska Malwina 2a

Róża Frontczak 3a

Ewa Kłąb 3a

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy!

swietlik 2019

Facebook Widget Slider

Menu