pasek-sp

Breadcrumbs

Festiwal Nauki – Klasyk 2019

 

W czwartek 30 maja br. już po raz siódmy odbył się Festiwal Nauki zorganizowany przez Klasyczne Liceum Ogólnokształcące dla uczniów skierniewickich szkół podstawowych. Siódma edycja pod hasłem „Ogień” zgromadziła około 50 uczestników reprezentujących skierniewickie szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi.

Imprezę otworzył dyrektor szkoły ks. Piotr Karpiński, witając gości i ich opiekunów w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i wielu korzyści naukowych, które mogą wynieść z dzisiejszych zajęć. Uczniowie, podzieleni na siedem grup, wzięli udział w zajęciach lekcyjnych z biologii, chemii, fizyki, geografii, j. angielskiego i religii. Podczas każdej lekcji uczniowie zapoznawali się z zagadnieniami związanymi z rolą ognia w życiu człowieka i przyrody. Każde z zajęć kończyło się mini-testem, który grupa rozwiązywała wspólnie wykorzystując informacje zdobyte podczas prezentacji nauczyciela. Goście Klasyka mieli także czas na zwiedzenie szkoły i pobyt na kręgielni i sali bilardowej, z których chętnie skorzystali.

Po zakończonych zajęciach w klasach uczniowie spotkali w auli szkoły, gdzie poznali wyniki rywalizacji.

I miejsce zdobyli uczniowie klas trzecich reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Skierniewicach. Na II i III miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Integracyjnych reprezentowani odpowiednio przez klasy 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum.

Na zakończenie imprezy dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. St. Konarskiego ks. Piotr Karpiński wręczył zwycięzcom nagrody i zaprosił szkoły na przyszłoroczną edycję festiwalu naukowego.

Facebook Widget Slider

Menu