All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Wycieczka do Osady Maków

We wtorek 24 września dzieci z klas 0-I wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego „Osada Maków”. Gospodarstwo to zlokalizowane jest w cichej, spokojnej i zielonej okolicy niedaleko Skierniewic. Na terenie Osady dzieci mogły obejrzeć budynki z przełomu XIX i XX wieku, w tym m.in.: starą łowicką chatę i piec chlebowy z 1943 roku.

Uczniowie spróbowali swoich sił przy wypieku chleba w piecu opalanym drewnem. Następnie wzięli udział w warsztatach artystycznych, prowadzonych przez rzeźbiarkę Elżbietę Świderek. Dzieci malowały figurki zwierząt wyrzeźbionych w drewnie brzozowym. Uczyły się, ile farby nabierać na pędzelek i jak ją rozprowadzać, aby efekt końcowy był idealny.

Kolejnymi atrakcjami były: wizyta w stajni z możliwością przejażdżki konnej, zabawa w pobliskim lasku, głaskanie licznych kotów i podziwianie ptactwa domowego. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, w trakcie którego dzieci raczyły się gorącą herbatą oraz mogły spróbować pysznego, własnoręcznie przygotowanego chleba z masłem czosnkowym.

Wszystkie te atrakcje sprawiły, że mimo chłodnego dnia i nieba za chmurką, wycieczka była naprawdę bardzo udana.

Facebook Widget Slider

Menu