All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Wielka lekcja w-fu

W piątek 27 września uczniowie klas III, IV I V SP wzięli udział w Wielkiej lekcji wf-u w piłkę ręczną, zorganizowanej przez Ministerstwo Sportu, Orlen oraz Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic. Nauczycielem tych wyjątkowych zajęć był bramkarz reprezentacji Polski Marcin Wichary, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Katarze (2015) i najlepszy bramkarz Mistrzostw Świata w Hiszpanii (2013).

Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki i pod okiem utytułowanego szczypiornisty wzięli udział we wspólnej rozgrzewce. Następnie obejrzeli pokaz freestyle futbolu w wykonaniu Kamila Drzewieckiego. Po emocjonującym występie przyszedł czas na rozmowę z gwiazdą i zbieranie autografów. Dzieci dowiedziały się m.in., że utytułowany medalista mistrzostw świata swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął właśnie w wieku szkolnym.

Następnie przyszedł czas na zadania sprawnościowe. Uczniowie zostali podzielenie na zespoły i wykonywali ćwiczenia i zabawy z elementami piłki ręcznej. Po zakończeniu strefy każdy uczestnik otrzymywał pieczątkę na ręce, która była przepustką do kolejnego wyzwania. Na zakończenie emocjonującego dnia dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy na pamiątkę tej wyjątkowej lekcji wf-u.

Facebook Widget Slider

Menu