pasek-sp

Breadcrumbs

Dzień Pluszowego Misia w Małym Klasyku

 

W piątek 22 listopada Mały Klasyk zamienił się w prawdziwą misiową krainę. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia na pamiątkę rocznicy powstania tej maskotki.

Wychowawczynie z klas 0-III przygotowały dla dzieci różne atrakcje, z misiem w roli głównej. Najmłodsze dzieci zrobiły oryginalne prace plastyczne, najstarsi natomiast piekli pierniczki o misiowych kształtach.

W klasach drugich Dzień Pluszowego Misia był wspaniałą okazją nie tylko do zabawy, ale również do zachęcenia dzieci do czytania książek. Mama naszego ucznia przeczytała dzieciom fragment książki Joanny Porazińskiej „Przygody Czarnego Noska”. Bohater książki to miś mieszkający w pokoiku, w redakcji gazety. Główną atrakcją dnia był jednak mały Tadzio, przebrany za misia Czarnego Noska. Tadzio był świetnym przykładem, że nawet miś, który jeszcze niewiele rozumie, uwielbia słuchać książek, czytanych przez swoją mamę.  

Biblioteka zaś zaprosiła uczniów oddziału przedszkolnego, klas pierwszych oraz klas drugich. Na jeden  dzień biblioteka zamieniła się w Misiolandię, pełną pluszowych misiów. W tym dniu dzieci przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dzieci poznały  historię powstania pluszowego misia, a potem odpowiadały na pytania o znane misie. Podczas spotkania nie obyło się bez zabawy z misiami, piosenek i słodkiego poczęstunku.

Dzieci i misie były bardzo zadowolone, a uśmiechom i radości tego dnia nie było końca.

Facebook Widget Slider

Menu