pasek-sp

Breadcrumbs

Wizyta klas drugich w redakcji

W piątek 29 listopada uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do redakcji „Głosu Skierniewic i okolicy”. Wyjście miało związek z omawianą lekturą Pamiętnik Czarnego Noska Janiny Porazińskiej. Czarny Nosek był misiem – redaktorem, którego praca polegała na odpisywaniu dzieciom na listy. Dlatego też nasi uczniowie zawieźli do redakcji „Głosu” misia, który przez pewien czas obserwował nasze szkolne życie. Miś zamieszkał w malutkim pokoiku redakcyjnym, zrobionym w pudełku po butach, gdzie spokojnie mógł pisać swój pamiętnik.

Pani redaktor naczelna zaprosiła dzieci do gabinetu na naradę dotyczącą tematyki artykułów, jakie miałyby się ukazać w najnowszym wydaniu gazety. W czasie burzy mózgów uczniowie doszli do wniosku, że chciałyby przeczytać artykuł o tym, co stanie w miejscu likwidowanego TESCO. Pani redaktor powiedziała, że zbada sprawę i w czwartek pojawi się artykuł na temat wybrany przez dzieci. Pani redaktor barwnie opowiadała o tym, czym zajmuje się dziennikarz, jakie cechy charakteru powinna posiadać taka osoba. Zachęcała dzieci do pisania pamiętników, gdyż pomaga to w rozwijaniu wielu umiejętności. W pamiętniku można pisać, rysować, wklejać ważne dla nas zdjęcia.

Uczniowie zwiedzili również kolejne działy redakcji. Najwięcej wrażeń dzieci wyniosły z pokoju panów Darka i Piotra, którzy pokazali nam, jak najnowsza technika pomaga redaktorom w ich pracy. Uczniowie obejrzeli stronę internetową gazety oraz poznali działanie redakcyjnego drona.

Dziękujemy redaktorom tygodnika za to, że nasza książka nie skończyła się wraz ostatnim rozdziałem. Teraz my pisząc swoje pamiętniki i listy stworzymy dalszy ciąg przygód redakcyjnego misia.

 

Facebook Widget Slider

Menu