All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego we wszystkich szkołach tworzących Zespół Szkół im. Ks. St. Konarskiego. W centrum tego dnia stanęła Eucharystia o Najświętszym Serca Pana Jezusa, sprawowana przez Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę, ordynariusza diecezji łowickiej.

Już o 8 rano w Auli szkolnej zgromadzili się uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami, dziadkami i bliskimi, a także nauczyciele i pracownicy Szkoły, by podsumować kończący się rok szkolny w Małym Klasyku. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński wraz z panią wicedyrektor Magdaleną Wesołowską wręczyli najpierw nagrody za bardzo dobre wyniki uczniom z klas 0-III, a także statuetki za osiągnięcia sportowe. Po krótkim występie Marii Kwaśniak i Agnieszki Broniarek ksiądz dyrektor i pani wicedyrektor zaprosili na scenę nagrodzonych uczniów z klas IV-VI, którym wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców. Na koniec przemówił ksiądz dyrektor, który pogratulował wszystkim, zwłaszcza nagrodzonym i życzył udanych wakacji.

O godz. 10.30 wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej. Na początku biskup Dziuba podziękował za kolejny rok szkolny, który był okazją do odkrywania Bożej miłości. Wyjaśnił, że kończący się rok szkolny zbiegł się z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, a serce jest symbolem miłości Boga do człowieka. Znakiem Bożej miłości było zesłanie Syna Bożego, który miał zapewnić ludziom życie wieczne. Ksiądz Biskup, nawiązując do przykazania miłości, mówił także o miłości wzajemnej, miłości do bliźniego. Prosił, byśmy podczas wakacji pamiętali o Bogu i bliźnich, byśmy za dobro odpłacali dobrem, a prawda o Bożym Sercu by była dla nas zawsze prawdą żywą. Następnie Ksiądz Biskup pobłogosławił wszystkich, życząc uczniom i pracownikom szkoły wypoczynku oraz udanych i bezpiecznych wakacji.

Po Eucharystii do Auli szkolnej udali się uczniowie Gimnazjum i Klasycznego Liceum, gdzie odebrali nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w nauce. Na tę część uroczystości zakończenia roku szkolnego przybył Ksiądz Biskup Wojciech Osial, wzbudzając ogromny entuzjazm wśród swoich młodych przyjaciół. Po wręczeniu nagród i wyróżnień przedstawiciele samorządu szkolnego podziękowali Dyrekcji za troskę o szkołę, a nauczycielom za trud wytężonej pracy w mijającym roku szkolnym.

Na zakończenie głos zabrał Ksiądz Dyrektor, który pogratulował sukcesów nagrodzonym. W swoim słowie wskazał na szczególny tytuł Kościoła, którego dzisiaj doświadczamy w szkole katolickiej – Mater et Magistra. Kościół jest przez cały rok szkolny nauczycielką, ale dziś jawi się jako matka, która nagradza i wysyła na zasłużony odpoczynek wakacyjny.

W swoim słowie końcowym Ksiądz Biskup Wojciech także podziękował wszystkim za wysiłek i starania podejmowane  przez ostatnie 10 miesięcy. Przypomniał jednakże uczniom, że nie ma wakacji od Boga. Zachęcił wszystkich do praktykowania niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwy. Po błogosławieństwie biskupa wszyscy zostali wyprawieni na wakacje.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu