All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Kolejny nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września 2017 roku uroczystą Mszą świętą w kościele NSPJ na Widoku. Przewodniczył jej ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, a koncelebrowali ks. dyrektor Piotr Karpiński i ks. Mariusz Makowski.

Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński powitał wszystkich zebranych, zwłaszcza nowych uczniów, którym wyjaśnił, że, zgodnie z tradycją placówki, każdy nowy rok szkolny rozpoczynamy od spotkania z Mistrzem prosząc, by nam pobłogosławił i udzielił łaski dobrego początku. Następnie podziękował księdzu biskupowi Andrzejowi Franciszkowi Dziubie za wielkie dzieło, jakim był remont szkoły i poprosił o sprawowanie Eucharystii.

W swojej homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że zebrani stają przed obliczem Pana jako wspólnota, która zmierza do Niego dziękując za miniony czas wakacji i jednocześnie pełni nadziei ufając, że Jego oblicze będzie towarzyszyć im hojnością łask. To piękna prawda – dziękować i ufać, że Duch Pański prowadzi i będzie spoczywał na każdym wiernym. Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na to, że szkoła formuje człowieka integralnie, daje mu „fides et ratio”, wiarę i rozum. „Czujemy, że Duch Pański nas posłał i nas w tym dziele szkoły umacnia, czego dowodem jest ranga szkoły i to, że jest znana nie tylko w okolicy, ale i w Polsce. Z tą nadzieją wchodzimy w nowy rok szkolny ufając, że Boża opieka pozwoli nam być wierna ideałom, które legły u fundamentów tej szkoły i które realizujemy. Trzeba je jednak ciągle potwierdzać. Niech Duch Pański pozwala, byśmy zwiastowali w szkole dobrą nowinę o Bogu, który kocha człowieka” – zakończył pasterz diecezji.

Drugą część rozpoczęcia roku szkolnego stanowiły spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu