All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Msza szkolna w drugą niedzielę września

Po wakacyjnej przerwie społeczność Klasyka spotkała się na niedzielnej Mszy św., na której Słowo Boże zostało przywołane z Księgi Ezechiela, Listu św. Pawła do Rzymian i Ewangelii wg św. Mateusza. Eucharystię sprawował ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który w swojej homilii poruszył temat upomnienia. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają prawdzie, łatwiej jest ludziom rozliczać innych poza ich plecami, oczerniać i tym samym ranić. Człowiek obojętnieje na przejawy agresji w stosunku do drugiego. Ewangelia św. Mateusza pokazuje, czym jest w istocie upomnienie – to przejaw miłości. Wystarczy spojrzeć na Chrystusa – chcąc pozyskać ludzi dla ich dobra, upominał ich, ale z miłości do nich oddał za nas życie. Ten tylko, kto kocha miłością ewangeliczną, może upominać.

Ksiądz dyrektor przypomniał kroki upomnienia, które ukazuje Ewangelia: pochylenie się nad wnętrzem człowieka, jego duszą, by się naprawił, a jego grzech nie został ujawniony, upomnienie przez kilka osób – by większa była siła miłości. Jeżeli to nie przyniesie rezultatu, należy powierzyć taką osobę Kościołowi po to, by się za nią modlił. Ksiądz Piotr zakończył homilię stwierdzeniem, że kwestia upomnienia to tylko wycinek problemów relacji międzyludzkich, obojętność jest przeciwieństwem miłości, czasem trzeba się narazić, stracić, jak Chrystus, który szedł na krzyż. Może w takich właśnie sytuacjach, gdy człowiek traci, okazuje się, że zyskuje, bo kocha.

O oprawę liturgiczną zadbała klasa IIIB liceum oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Marianny Rzeszotarskiej. Na Mszy obecna była duża grupa nauczycieli i rodziców naszych uczniów.

 

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu