All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Wydarzenia w ramach VII Tygodnia Wychowania

VII Tydzień Wychowania, który w tym roku przebiega pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”, to w naszej szkole okazja do formacji chrześcijańskiej i wspaniałych przeżyć w ramach różnorakich spotkań.

            W tygodniu wychowania odbyły się dwie uroczyste Msze święte w intencji uczniów i nauczycieli, do udziału w których zostały zaproszone także sąsiednie placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół Integracyjnych, Zespół Szkół nr 3, Szkoła Podstawowa w Mokrej Prawej i Centrum Edukacji Milenium. W poniedziałek 11 września o godzinie 8.30 w Kolegiacie NSPJ na Widoku spotkali się uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami ze szkół podstawowych. Zaś we wtorek o godz. 8.00 uczniowie i nauczyciele oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

            Eucharystię w poniedziałek sprawował ks. dyrektor Piotr Karpiński, a homilię wygłosił ks. Mariusz Makowski. Ksiądz Mariusz zachęcał do refleksji nad własnym postępowaniem, do zastanowienia się nad tym, czym się zajmował i czemu w ciągu dnia poświęcił najwięcej czasu. Inspirował do szukania pomocy i wsparcia w godnym, pobożnym i uczciwym życiu u Maryi – Matki i Wychowawczyni Syna Bożego. Namawiał do przyjaźni z Matką Bożą, a w październiku do codziennej modlitwy różańcowej. Z kolei we wtorek Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił dyrektor „Klasyka” ks. Piotr Karpiński. W homilii przedstawił przepis na mądrą i trafną decyzję. Wychodząc od Ewangelii o powołaniu dwunastu Apostołów i przyglądając się Jezusowi ks. dyrektor wskazał na trzy kroki dobrej decyzji: nieopieranie się na emocjach, próba czasu i oparcie się na rozumie i wierze, które otwierają nas na wolę Bożą.

            Każdego dnia w Tygodniu Wychowania uczniowie gimnazjum, liceum i klas VII podstawówki spotykają się w auli szkolnej na wspólnym rozważaniu Słowa Bożego i modlitwach. Także uczniowie „Małego Klasyka” biorą udział w specjalnych modlitwach z rozważaniami. W czwartek 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego ks. dyrektor skierował do młodszych uczniów katechezę o krzyżu.

            Każdy człowiek potrzebuje modlitwy i przebywania w świecie najwyższych wartości. Czujemy się dobrze i bezpiecznie wiedząc, że nasze środowisko ściśle współpracuje z wolą Bożą.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu