All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Parada w Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w paradzie otwierającej skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i pierwszych liceum byli ubrani w stroje galowe, w rękach nieśli czerwone róże. Licealistki w pięknych sukniach z motywami kwiatowymi wyglądały klasycznie i elegancko.

Po dojściu na Rynek ze sceny zgromadzony tłum usłyszał prezentację naszej szkoły: »W klasycznych, eleganckich strojach nadciąga grupa uczniów wraz z wychowawcami ze skierniewickiego „Klasyka”. Biały, niebieski i żółty – to barwy przewodnie tej prestiżowej szkoły, której patronuje wybitny pedagog, publicysta i reformator szkolnictwa ksiądz Stanisław Konarski. Klasyczne Liceum Ogólnokształcące znajduje się wśród stu najlepszych liceów w Polsce i posiada odznakę „Złotej szkoły”. Uczniowie jako atrybut w tym roku niosą różę, która symbolizuje ich maksymę życiową „Per aspera ad astra” – „Przez ciernie do gwiazd”«.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu