All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Biskup Alojzy Orszulik, założyciel naszej szkoły, odznaczony Krzyżem Świętej Wiktorii

30 listopada to dzień imienin pasterza naszej diecezji, biskupa Andrzeja F. Dziuby. Delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w katedrze łowickiej, po czym złożyła dostojnemu solenizantowi najlepsze życzenia.

Ordynariusz łowicki tego dnia odznaczył biskupa seniora Alojzego Orszulika, pierwszego biskupa łowickiego, Krzyżem Świętej Wiktorii dla duchownych i świeckich za zasługi dla Kościoła łowickiego Pro Ecclesiae Loviciensis. W ten sposób biskup Dziuba docenił wkład i służbę pierwszego ordynariusza dla diecezji łowickiej i jej rozwoju.

Gratulujemy odznaczenia naszemu drogiemu założycielowi i życzymy długich lat w dobrym zdrowiu.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu