All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Msza szkolna w drugą niedzielę miesiąca

Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, 10 grudnia społeczność Klasyka modliła się wspólnie na Mszy św., której przewodniczył ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. Wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże, przeżywając II Niedzielę Adwentu.
Nawiązując do Ewangelii, której główną postacią była osoba św. Jana Chrzciciela, ksiądz dyrektor w swojej homilii skupił się na zagadnieniu autorytetu we współczesnym świecie. Postać św. Jana Chrzciciela pokazuje nam jakie cechy powinien mieć autorytet: dystans wobec otaczającego świata, czyli pewien rodzaj samotności, nieposzukiwanie popularności za wszelką cenę, skromność, mądrość i siła ducha, bezinteresowność oraz idealna harmonia słów i życia. Św. Jan Chrzciciel pokazuje nam jednak jeszcze jedną i to najważniejszą cechę autorytetu, kiedy mówi: „Idzie za mną mocniejszy ode mnie”. Nad nami jest ktoś wyższy, my jesteśmy tylko sługami. Pokazując drugiemu „Kogoś mocniejszego, większego” można zbudować autorytet ojca, matki, nauczyciela, kapłana.
Czas Adwentu jest – jak powiedział ksiądz dyrektor na początku Mszy Św. – nie tylko czasem oczekiwania, ale przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Domaga się zatem od każdego z nas postawy aktywnej i zaangażowania.
O oprawę liturgiczną Mszy zadbała klasa IIA KLO oraz chór szkolny.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu