All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Adwentowy Dzień Skupienia

Zgodnie z tradycją Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność Klasyka spotyka się w Kościele na wspólnej modlitwie. Podczas Adwentowego Dnia Skupienia wszyscy uczestniczyli w liturgii słowa, której przewodniczył ksiądz dyrektor Piotr Karpiński.

Tegoroczną konferencję adwentową ksiądz dyrektor rozpoczął od wyjaśnienia, że adwent to czas ciszy i skupienia, odpowiedniego przygotowania się na narodziny Syna Bożego. Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, ponieważ wówczas Bóg stał się człowiekiem i w ten sposób uświęcił człowieczeństwo. Chciał przez to objawić nie tylko wielkość swoją, ale także wielkość człowieka. Ksiądz dyrektor przypomniał słowa Jana Pawła II, że „drogą Kościoła jest człowiek”. Należy więc pamiętać, że Boże Narodzenie to czas, w którym powinniśmy wpatrywać się w Boga, ale przede wszystkim w drugiego człowieka.

To także czas, kiedy na  próbę wystawione jest nasze człowieczeństwo. Musimy zadbać o to, by w ten niezwykły czas wejść z czystym sercem, uwolnić się od „choroby na człowieka”. To był przewodni temat konferencji adwentowej. Kaznodzieja omówił trzy dramaty, w których człowiek bierze udział i trzy wynikające z nich „choroby na człowieka”. Są to: dramat religijny, narodowy i osobisty. Każdy z nich jest dla człowieka ogromnym zagrożeniem. Powinniśmy więc zrobić wszystko, by właściwie pojmować naszą wiarę i tożsamość narodową. Nie możemy w imię źle rozumianej miłości do Boga czy ojczyzny stać się prześladowcą drugiego człowieka. Nie możemy także zdradzić drugiego człowieka dla własnej korzyści, dla zysku. Mamy więc zatrzymać się, wyciszyć i zastanowić nad tym, jak nie zdradzić w sercu drugiego człowieka, bo zdradzając człowieka, zdradzamy samego Boga.

W drugiej części Dnia Skupienia adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Po adoracji i błogosławieństwie uczniowie udali się do szkoły na wigilijne spotkania klasowe z wychowawcami. Po przełamaniu się opłatkiem i wspólnym klasowym kolędowaniu uczniowie wzięli udział w koncercie kolęd. Każda klasa zaśpiewała przygotowaną wcześniej kolędę lub pastorałkę, by w ten sposób wielbić Pana i okazać radość z Jego przyjścia na świat. Na koniec wystąpili także nauczyciele, ofiarowując uczniom dwa utwory.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu