All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice

W poniedziałek 15 stycznia odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. W myśl miejskiej ordynacji wyborczej liceum i gimnazjum posiadają dwa mandaty w radzie, zaś szkoła podstawowa jeden. Chęć kandydowania zgłosiło 9 uczniów reprezentujących zarówno gimnazjalistów, jak i społeczność liceum.  W akcie głosowania, który odbywał się podczas przerw lekcyjnych w godzinach 10:00-15:00, wzięło udział 100 uczniów spośród 173 uprawnionych do głosowania. Frekwencja więc wyniosła prawie 58%. Głosowanie w liceum i gimnazjum nadzorowała szkolna komisja wyborcza w składzie p. dyrektor Honarata Dębska, p. Agnieszka Kuśmierczyk oraz p. Marek Pągowski.

Po podliczeniu wszystkich oddanych głosów komisja ustaliła, że przedstawicielami liceum i gimnazjum w Młodzieżowej Radzie Miasta Skierniewice będą: Bartłomiej Migała z klasy IIA, na którego oddano 36 głosów oraz Julia Pazurek z klasy IIIf, która otrzymała 16 głosów.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbyły się również w Szkole Podstawowej. Tutaj z kolei zgłosiło się trzech uczniów, przedstawicieli klas siódmych, chętnych do reprezentowania  szkoły w mieście. Komisja wyborcza w składzie: p. dyrektor Magdalena Wesołowska, P. Aleksandra Cybulska i p. Iwona Stanowska ogłosiła, że wybory wygrała Antonina Gruchała, uczennica klasy VIIa, i to ona będzie reprezentować społeczność Małego  Klasyka  w Młodzieżowej Radzie Miasta.

Gratulujemy naszym przedstawicielom oraz dziękujemy tym, którzy kandydowali oraz głosowali. Postawa dużego zaangażowania uczniów budzi nadzieję, że w przyszłości będą oni brali aktywny udział w życiu społecznym i politycznym miasta i Polski.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu