All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

W Środę popielcową zainaugurowaliśmy Wielki Post

W środę 14 lutego o godzinie 9.00 cała społeczność Klasyka modliła się podczas Mszy świętej rozpoczynającej Wielki Post. Na początku Eucharystii ksiądz dyrektor Piotr Karpiński zachęcał do wpatrywania się w  Chrystusa, w krzyż Zbawiciela, ponieważ człowiek staje się tym, co ogląda. Następnie wyjaśnił, że czas Wielkiego Postu to czas modlitwy, jałmużny i postu, ale przede wszystkim czas prawdy i autentyczności. Ksiądz dyrektor upominał, że nie możemy niczego robić na pokaz, niczego odgrywać ani udawać przed innymi. Powinniśmy natomiast, zgodnie z Ewangelią, „wejść do swojej izdebki”, czyli wniknąć w głąb samego siebie, poznawać i doskonalić własne serce, by nasza wiara stała się autentyczna, byśmy byli wiarygodni i przekonujący w tym, co robimy, bo czterdziestodniowy post to czas, w którym warto budować szczerą relację z Bogiem. To czas „rozprawiania się” z hipokryzją,  pokonywania własnych słabości.

Następnie, przed posypaniem głów wiernych popiołem, ksiądz dyrektor wyjaśnił, że słowa „prochem jesteś i w proch się obrócisz” są prawdą o każdym z nas. Bóg ulepił człowieka z marności, ale dając mu siebie, powołał go do życia wiecznego. Przestrzegł jednak, że żyjąc bez Boga, na zawsze pozostaniemy marnością.

Na koniec Mszy świętej ksiądz Piotr Karpiński udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa, życzył wytrwałości w modlitwie i życia w prawdzie. Ksiądz podziękował również klasie Va za oprawę liturgiczną nabożeństwa i zaprosił dzieci i młodzież na dalsze zajęcia do szkoły.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu