All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

II Ekstremalna Droga Krzyżowa Klasyka

Przez śnieżne zaspy, w zamieci i w mrozie wyruszyła w piątek 16 marca organizowana przez naszą szkołę Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wzięło w niej udział ponad 100 pątników – uczniów, nauczycieli, absolwentów, rodziców oraz przyjaciół i sympatyków szkoły. Ekstremalna pogoda nie odstraszyła wędrowców.

Dwudziestopięciokilometrowy przemarsz do kolejnych stacji II EDKK wokół Skierniewic poprowadziła dyrekcja Zespołu Szkół – ks. dr Piotr Karpiński i p. dyr. Magdalena Wesołowska. Przed wyjściem ksiądz dyrektor podziękował Bogu za pogodę jako szansę doskonalszego przeżywania ekstremalnej drogi krzyżowej i pobłogosławił wszystkich uczestników. Niewątpliwie taka forma modlitwy była dla wszystkich bardzo wymagająca. Był to czas zmagania się z trudną aurą i ze zmęczeniem. Ale była to też szansa do okazania sobie nawzajem przyjaźni i serdeczności, podania pomocnej dłoni przy upadkach, które zdarzały się na śliskiej nawierzchni i podtrzymania na duchu w chwilach zwątpienia.

Nieocenionym wsparciem okazała się gościnność państwa Ewy i Konrada Zakrzewskich, którzy otworzyli szeroko drzwi swojego domu dla zmarzniętych i utrudzonych drogą pielgrzymów. Ciepły barszczyk i herbata, zapalony kominek, ale przede wszystkim serce i ofiarność gospodarzy dodały nam sił do dalszej wędrówki. Wielką pomocą w drodze były też otwarte specjalnie dla nas w nocy kościoły skierniewickich parafii. Po ostatniej stacji w parafii NSPJ na Widoku każdą grupę pielgrzymów pobłogosławił ks. Mariusz Makowski. Niemalże wszyscy przeszli całą trasę. Na koniec na wszystkich powracających z drogi krzyżowej czekała w szkole ciepła herbata i ciasta, upieczone przez uczniów klasy 2d. Podczas spotkania ksiądz dyrektor Piotr Karpiński z każdą grupą „na gorąco” wymieniał uwagi o przebytej drodze. Wszyscy cieszyli się z dotarcia do celu i byli zgodni, że było warto podjąć to wyzwanie.

Nasza EDKK to świetna organizacja i wysiłek wielu osób. Nad całością wędrówki i organizacją wydarzenia czuwali p. Ewa Adamczyk Rayner i Bartłomiej Migała – im należą się ogromne podziękowania oraz gratulacje. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym, którzy wsparli to wspaniałe dzieło. Do zobaczenia za rok na III EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ KLASYKA.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu