All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Msza szkolna w Niedzielę Miłosierdzia

W niedzielę 8 kwietnia społeczność Klasyka modliła się podczas Mszy świętej sprawowanej przez księdza Piotra Karpińskiego, dyrektora Zespołu Szkół im. Ks. St. Konarskiego w Skierniewicach. Na początku Eucharystii kapłan przypomniał wiernym, że w pierwszą niedzielę po Wielkanocy Kościół katolicki obchodzi ustanowione przez Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego. Kult Bożego Miłosierdzia związany jest z objawieniami siostry Faustyny Kowalskiej i pozostaje w ścisłym związku z sakramentem pokuty i pojednania. Wyjaśnił także, że dzisiejsza niedziela przewyższa wszystkie odpusty, a kto ufa Miłosierdziu Bożemu dostąpi szczególnych łask: „wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dzienniczek).
W liście pasterskim Konferencji Episkopatu Polski pt. „Duch Święty przynagla nas” biskupi podkreślili szczególną rolę Ducha Świętego, który jest darem Chrystusa Zmartwychwstałego i uzdalnia nas do głoszenia Ewangelii oraz prowadzi do pełni życia poprzez przebaczanie grzechów. Przebaczenie jest konkretną formą, poprzez którą niesiemy Miłosierdzie Boże. Duch Święty podpowiada nam takie czyny, jakich sami nie bylibyśmy w stanie w sobie odkryć i zachęca każdego do wielbienia Boga za Jego zbawcze działanie wokół nas.
Na koniec nabożeństwa ksiądz dyrektor podziękował klasie VII A oraz szkolnemu chórowi za oprawę liturgiczną Mszy świętej, udzielił Bożego błogosławieństwa oraz prosił, by Maryja Matka Miłosierdzia wyjednała nam wszystkim obfitość łaski u swego Syna.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu