All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Laureatki Konkursu „Milion od Honorata”

W środę 25 kwietnia w Płocku odbył się finał Konkursu „Milion od Honorata”, poświęconego życiu i działalności patriotycznej i apostolskiej bł. Honorata Koźmińskiego na terenie zaboru rosyjskiego. Organizatorem konkursu było Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej.
Jako zwyciężczynie pierwszego etapu naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: w kategorii szkół podstawowych – Zofia Soska (klasa VII b), w kategorii gimnazjum – Patrycja Janus (klasa II d).
Zawody finałowe składały się z dwóch części. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu w formie platformy multimedialnej gry „Milion od Honorata”. Test składał się z 15 pytań o coraz większym stopniu trudności. Udzielenie błędnej odpowiedzi skutkowało zakończeniem gry i tym samym pierwszej części konkursu. Ostatnią zawodniczką, która pozostała przy komputerze była nasza uczennica Zofia Soska, która jako jedyna zdobyła maksymalną liczbę punktów. Patrycja odpadła wcześniej, ale i tak uzyskała najlepszy wynik w swojej kategorii.
Druga część pisemna polegała na udzieleniu odpowiedzi na pytania związane z życiorysem o. Honorata i historią Polski. W tej części Zosia również uzyskała maksymalną liczbę punktów i tym samym zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Patrycja wywalczyła II miejsce wśród gimnazjalistów.
Wyjazd do Płocka to nie tylko zmagania konkursowe, ale również poznanie miasta i szkoły, do której uczęszczał błogosławiony Honorat. Na jednym ze zdjęć dziewczyny stoją w auli pamiętającej czasy średniowiecza przy oryginale dwujęzycznego świadectwa ukończenia Gimnazjum przez ojca Honorata. Gratulujemy naszym uczennicom zwycięstwa i doceniamy wysiłek włożony w poznanie błogosławionego Honorata Koźmińskiego – zakonnika, polskiego patrioty i patrona naszej diecezji.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu