All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Msza szkolna

W niedzielę 13 maja społeczność Klasyka modliła się na Mszy świętej sprawowanej przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. Na wstępie kapłan przypomniał, że dziś obchodzone jest święto Wniebowstąpienia Pańskiego. W czasie kazania ksiądz dyrektor zauważył, że dla apostołów było to trudne doświadczenie. Po Zmartwychwstaniu Pańskim nastał dla nich czas radości, bo Pan był z nimi, ale po 40 dniach nastąpiło wniebowstąpienie. Jezus przesłał być obecny cieleśnie wśród nich, została im wiara, że nadal jest, ale w ich sercach. Doświadczyli także rozstania, smutku z powodu nieobecności kogoś bardzo drogiego, mimo że Chrystus obiecał być z nimi. Musieli też zmierzyć się z teraźniejszością – odejście Jezusa i przyszłością – zapowiedziany powrót Pana i oczekiwanie na to wydarzenie.

Dzisiejsze święto to pytanie o naszą wiarę, która otwiera chrześcijan na „niewidzialność” Jezusa. Ksiądz dyrektor odwołał się również do słów Chrystusa, który mówił, że jeśli ktoś w niego uwierzy, będą mu towarzyszyć różne znaki, począwszy od wyrzucania złych duchów (wyrzekamy się szatana w czasie chrztu świętego i zła: obmowy, nieuczciwości, zdrady…), przez mówienie nowymi językami (językiem miłości), picie trucizny, która nie będzie szkodzić (mody, złe wzorce zachowania…), skończywszy na uzdrawianiu chorych (wiara jako uzdrowienie). Ksiądz dyrektor zadał pytanie o to, czy te znaki towarzyszą nam w życiu, bo można chodzić do kościoła i nigdy nie spotkać Pana. Wiara przenika życie człowieka, pozwala panować nad złem, mówić językiem miłości, być otwartym na świat. Każdy z nas powinien pomnożyć swoją wiarę, mieć niebo w sobie i głosić je światu.

Na koniec nabożeństwa ksiądz dyrektor podziękował licealistom z Klasyka oraz szkolnemu chórowi za oprawę liturgiczną Mszy świętej i udzielił Bożego błogosławieństwa.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu