All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum i liceum

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 rozpoczęło się w piątek 22 czerwca Mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Wojciecha Osiala. Słowami przewodnimi wygłoszonej przez niego homilii było ewangeliczne zdanie: „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi”. Te słowa powinniśmy odnieść do swojego życia i zastanowić się, w jakim miejscu jesteśmy. Ksiądz Biskup przywołał dwa obrazy: samotnego, zmęczonego człowieka, który co chwilę upada lecz powstaje i idzie naprzód oraz tancerki wirującej na parkiecie, w pięknym stroju. Paradoksalnie, ten cierpiący człowiek jest w lepszej sytuacji niż tancerka, gdyż nie stoi w miejscu, ale idzie naprzód. To człowiek decyduje, czy kroczy, czy stoi w miejscu. Ksiądz Biskup zachęcił zebranych, by zechcieli zajrzeć do swojego życia i zadali sobie pytanie, czy żyją w prawdzie, czy w iluzji. Przypomniał również o tym, że bardzo ważna jest Msza święta i codzienna modlitwa, także w czasie wakacji.

Po skończonej Eucharystii wszyscy udali się do szkoły, gdzie rozdano nagrody za szczególne osiągnięcia w nauce i świadectwa z wyróżnieniem. Ogromna rzesza uczniów gimnazjum i liceum została wyróżniona, a wręczanie nagród trwało blisko godzinę.

Następnie przedstawicielki samorządu uczniowskiego podziękowały dyrekcji i nauczycielom za cały rok szkolny. Głos zabrali również ksiądz dyrektor oraz ksiądz biskup, którzy gratulowali uczniom wspaniałych wyników w nauce, życzyli dobrych wakacji i zaprosili do powrotu do szkoły z nowymi siłami w kolejnym roku szkolnym. Po uroczystości w auli wychowawcy udali się do klas na spotkanie ze swoimi uczniami.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu