All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek 3 września, o godz. 9.00, Mszą świętą w Kolegiacie Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Mszy przewodniczył biskup Wojciech Osial, a koncelebrowali ks. dyrektor Piotr Karpiński i ks. Radosław Sawicki.

Na początku zebranych powitał ksiądz dyrektor. Zwrócił się do uczniów, rodziców i nauczycieli z życzeniami dobrego roku szkolnego. Księdza biskupa zaś poprosił, by sprawował Eucharystię i wyprawił nas z modlitwą w nowy rok szkolny. Ksiądz dyrektor odniósł się do patrona dnia dzisiejszego, św. Grzegorza, który był papieżem na przełomie VI i VII wieku. Św. Grzegorz poprzez dyscyplinę i wytrwałą pracę odnowił Kościół, a potomność w dowód uznania nadała mu przydomek „Wielki”. Ksiądz dyrektor życzył uczniom, by w naszej szkole wykuwała się dzień po dniu ich wielkość.

Ksiądz biskup w homilii zwrócił uwagę na to, że sama wiedza nie stanowi o wartości człowieka. Można ją mieć i odczuwać pustkę, być ubogim wewnętrznie, zniewolonym przez grzechy, brak przebaczenia, osądzanie innych. Człowiek nie chce widzieć swoich słabości, nie chce przyjąć, że do lepszego życia zawsze idzie się z Jezusem, że On zbawia na krzyżu. To Chrystus chce zmieniać człowieka, który będzie podążał za wiedzą, ale nie zgubi tego, co najważniejsze. „Niech Pan Bóg wraz z nauką daje nam serce otwarte, byśmy doświadczali Pana Jezusa, który chce nas wyzwalać z niewoli” – zakończył biskup Osial.

Na twarzach wszystkich uczniów i nauczycieli malowały się uśmiechy. Początek roku szkolnego przeżyliśmy w niezwykle pogodnej i radosnej atmosferze. Na uczniów czekała lśniąco przygotowana szkoła, która po wakacyjnych remontach nabrała jeszcze większego blasku. Po Mszy św. uczniowie z radością udali się na spotkania z wychowawcami w klasach.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu