All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Msza szkolna w drugą niedzielę grudnia

W niedzielę 9 grudnia społeczność Klasyka modliła się podczas szkolnej Mszy świętej, sprawowanej przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. Wierni zgromadzili się w drugą niedzielę Adwentu, by odpowiedzieć na wezwanie Jana Chrzciciela i przygotować się na spotkanie z Bogiem, który przychodzi do ludzi poprzez Słowo Boże, Eucharystię i Sakramenty święte. Duchowny, odwołując się do dzisiejszej Ewangelii, wskazał ważne prawdy. Pokazał, że w świecie obok ludzi polityki, charakteryzujących się siłą i cynizmem, istniała władza religijna, interesowna i chciwa, która także nie mogła przewodzić światem. W odpowiedzi na to Pan Bóg wzbudził Jana Chrzciciela. Chciał w ten sposób pokazać ludziom, jak ważny i potrzebny jest prawdziwy autorytet.

Autorytet, powinien spełniać 3 warunki: być wolny wewnętrznie i posiadać wielką siłę wewnętrzną; bezinteresownie głosić prawdę oraz wykazywać się doskonałą harmonią słowa i życia. Jan Chrzciciel, dając swym życiem świadectwo i głosząc Słowo Boże, stał się prorokiem. Cytując innego proroka, Izajasza, wzywał do nawrócenia słowami: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”. Jan Chrzciciel nie wzywa nas do czynu, ale prosi o pracę nad sobą, o dobre i godne życie, otwarcie się na Boga i oczekiwanie na Niego. Ksiądz dyrektor zachęcał wiernych do poszukiwania autorytetu, który pomoże nam się przygotować na spotkanie z Bogiem. Takimi autorytetami mogą być rodzice, nauczyciele, wychowawcy… Wyjaśnił także, że „sami, o własnych siłach” możemy otworzyć się na Stwórcę poprzez sakramenty święte, uczestnictwo w roratach oraz rekolekcjach adwentowych, że dzięki doskonaleniu serca i duszy Bóg przyjdzie do „córek i synów umiłowanych” jako czysty Dar.

Po Mszy świętej ksiądz Piotr Karpiński udzielił Bożego błogosławieństwa. Czytania i modlitwę powszechną przygotowała klasa Ia liceum. Śpiewy wykonał Chór Zespołu Szkół im. Ks. St. Konarskiego w Skierniewicach.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu