All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Msza święta w pierwszy piątek miesiąca

1 lutego, podczas Mszy świętej pierwszopiątkowej nasza społeczność szkolna dziękowała za wiedzę i dobro, które dokonało się w I półroczu nauki oraz prosiła o Boże Błogosławieństwo na kolejne miesiące roku szkolnego 2018/2019, zwłaszcza na czas egzaminów ósmoklasisty, gimnazjalnych
i maturalnych.
Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński nawiązał do uroczystości szkolnych sprzed roku, związanych z 100. rocznicą objawień w Fatimie, kiedy to naszą szkołę nawiedziły relikwie dzieci fatimskich. Rozważaliśmy wówczas tajemnicę, że Pan Bóg posługuje się tym, co małe. Dokładnie o tym mówiła Ewangelia dzisiejszego dnia – za pomocą obrazu ziarna gorczycy, które jest najmniejsze, a z którego wyrasta wielkie drzewo ukazuje ona rozwój i wzrost tego, co małe. Pan Bóg posługuje się tym, co małe bo jest hojnym dawcą łaski, a jednocześnie pragnie, żeby człowiek Jemu oddawał chwałę, a nie przypisywał zasług sobie. Ksiądz dyrektor zachęcił zebranych do dziękowania Bogu za wszystkie nasze sukcesy, powodzenia, wzrost i stawanie się wielkimi, bo wówczas przyzywamy kolejne łaski.
Po Mszy odmówiliśmy przed Najświętszym Sakramentem modlitwy pierwszopiątkowe, a po błogosławieństwie udaliśmy się do szkoły.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu