All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Dzień Kultury i Sztuki

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca odbył się w naszej szkole Dzień Kultury i Sztuki pod hasłem Tradycja antyczna jako źródło kultury europejskiej. Nad przebiegiem konkurencji oraz oceną zmagań klas VII-VIII SP i gimnazjalnych, czuwała komisja w składzie: p. Małgorzata Dąbrowska, p. Joanna Liwarska, p. Agnieszka Kuśmierczyk.

Wszyscy uczniowie musieli wykazać się rozległymi wiadomościami i umiejętnościami podczas wykonywania różnych zadań. Należało bowiem przygotować utwór wierszowany, inspirowany łacińską sentencją, wykonać antyczną wazę, popisać się wiedzą w dwóch konkursach – indywidualnym oraz zespołowym – dotyczących tradycji antycznej i jej wpływu na kulturę europejską. Niezwykle ciekawe były przedstawienia w konwencji teatru greckiego, komentujące współczesną rzeczywistość. Zachętą do konkursowych zmagań stała się przede wszystkim chęć sprawdzenia się (wyczuwało się ducha rywalizacji), pragnienie uczestniczenia w dobrej zabawie pierwszego dnia wiosny, ale również możliwość zdobycia znakomitych nagród przewidzianych przez dyrektora szkoły.

Ostatecznie po zaciętym „boju” w Dniu Kultury i Sztuki zwyciężyła klasa III e. II miejsce zajęła klasa III d, zaś III miejsce – 8 a. Gratulujemy!

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu