All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Msza szkolna w drugą niedzielę kwietnia

W niedzielę 14 kwietnia społeczność Klasyka modliła się na Mszy świętej sprawowanej przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. Na drugą niedzielę miesiąca przypadła Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Tradycja święta jest związana z triumfalnym wjazdem Jezusa Chrystusa do Jerozolimy na Święto Paschy. Według przekazów biblijnych lud witający Syna Bożego rzucał przed Nim gałęzie palmy, dlatego też od tamtej pory wierni przychodzą do kościoła z palemką, która symbolizuje nie tylko męczeńską śmierć, ale i odradzające się życie.

Ksiądz dyrektor rozpoczął Mszę świętą od poświęcenia przyniesionych do świątyni palm, a następnie wraz z lektorami odczytał opis Męki Jezusa Chrystusa według św. Łukasza. Następnie duchowny zachęcił wiernych do pójścia za Panem Jezusem, do uczestniczenia w Jego zmartwychwstaniu i życiu. Prosił także wiernych o modlitwę za młodych ludzi, ponieważ w Niedzielę Palmową Kościół na całym świecie obchodził 34. Światowy Dzień Młodzieży.

Na koniec Eucharystii szkolny Chór pod batutą pani Marianny Rzeszotarskiej zaśpiewał „Pasję miłości”, której słowa: „za ciebie i mnie, na krzyża ramionach, rozpięty był On, Pan i Król. Człowiekiem się stał i jak człowiek skonał. Z miłością zniósł strach i ból. Każdy grzech na krzyżu spłacił swoją krwią”, mają pomóc wiernym wyciszyć się i skupić na duchowym przygotowaniu się do wejścia w okres Wielkiego Tygodnia.

 

 

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu