Breadcrumbs

KLASYCZNE LICEUM

Matura z WOS na poziomie rozszerzonym – 3. miejsce w województwie łódzkim

 

Kontynuujemy prezentację szczegółowych wyników z egzaminów maturalnych w minionym roku szkolnym. Dziś chcemy podzielić się radością 3. wyniku z Wiedzy o Społeczeństwie.

Otóż staraniem Pana Marka Pągowskiego oraz abiturientów rozszerzających przedmiot jest uzyskanie aż 60 %, przy średnim wyniku województwa łódzkiego na poziomie 38 %.

Serdeczne gratulacje!

wos

Profil historyczny na wystawie 'Titanic"

W piątek 22 listopada br. grupa uczniów profilu rozszerzonego z historii zwiedziła w warszawskim SOHO ART CENTER wystawę TITANIC: The Artifact Exhibition”. Młodzież obejrzała eksponaty wyłowione z wraku statku, poznała historię budowy i zatonięcia na Oceanie Atlantyckim w 1912 roku tego legendarnego transatlantyka.

titanic

Olimpiada Teologii Katolickiej - etap szkolny

 

 
W środę 20 listopada br. w naszej szkole odbył się pierwszy etap XXXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Z wielką radością i dumą zawiadamiamy, że do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Maciej Oziębło (II A), Róża Frontczak (IB), Stanisław Strzelczyk (I A), Nikola Kowalska (III B) i Adam Zieliński (III B). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień przebrania się za ulubionego nauczyciela

 

W czwartek, 21 listopada, w naszej szkole odbył się Dzień Przebrania za Nauczyciela, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. W ramach tego wydarzenia zorganizowano również konkurs na najlepsze przebranie, który dostarczył wszystkim mnóstwa emocji i uśmiechu.

Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem, wcielając się w swoich ulubionych nauczycieli. Jury miało trudne zadanie, ale udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce: Róża Frątczak w roli Pani Marianny Rzeszotarskiej

II miejsce: Maja Krawczyk jako Pan Marek Pągowski oraz Maciej Oziębło jako ks. Kamil Goc

III miejsce: Zuzanna Sowińska jako Pani Ewa Domagała, Jan Kantorek jako Pan Tomasz Sydor oraz Hanna Skonieczna jako Pani Agnieszka Kuśmierczyk.

W tym dniu tak naprawdę nie ma wygranych i przegranych, bo każdy, kto zadał sobie trud, aby upodobnić się do ulubionego nauczyciela i się bawić, zasługuje na wyróżnienie i ogromne uznanie, dlatego wszyscy przebrani otrzymali słodkie podziękowania.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w zabawie! Wasza pomysłowość i humor sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy i na długo zostanie w naszej pamięci.

Uroczystości ku czci Świętej Wiktorii

 

 

Uczniowie klas II z Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach: Maciej Oziębło, Jan Viscardi, Seweryn Wasilewski i Maksymilian Karchier wraz z Księdzem Prefektem Kamilem Gocem w dniu 11 listopada wzięli udział w centralnych uroczystościach ku czci Świętej Wiktorii, patronki diecezji łowickiej, oraz z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od udziału w uroczystej procesji ulicami Łowicza. Następnie młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej w bazylice katedralnej. Dzień zwieńczył wspólny obiad, podczas którego panowała radosna, wspólnotowa atmosfera.

Spektakl LUDZIE HONORU

 

W Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w dniu 8 listopada 2024 roku odbył się okolicznościowy apel. Po uroczystym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, mieliśmy radość i zaszczyt obejrzeć, przygotowany przez młodzież z klas II we współpracy z maturzystami, spektakl pt. Ludzie Honoru, który nawiązywał do znanego filmu o tym samym tytule oraz sztuki Aarona Sorkina. Adaptacji scenariusza do polskich realiów oraz reżyserii podjęli się ks. Kamil Goc, Pani Kamila Kośka oraz Pan Radosław Korycki. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod batutą Pani Marianny Rzeszotarskiej.

W przedstawieniu opowiedziana została historia dwóch żołnierzy oskarżonych o zbrodnię, której nie popełnili. Nie chcieli przyznać się do winy, gdyż tym samym przyznaliby, że nie mają honoru. Jak się później okazało w ławie oskarżonych zasiadły niewłaściwe osoby.

Spektakl pokazał nam, że tak naprawdę każdy z nas ma wpływ na kształtowanie swojego dobrego imienia w otaczającej rzeczywistości. Potrzebujemy na nowo uwierzyć, że mamy wpływ na to jak wyglądają realia, w których przyszło nam żyć. Nie możemy powiedzieć, że moje działanie, moje decyzje, moje sprawy nic nie znaczą. Czy uznajemy to czy nie, ale życie każdego z nas jest częścią pewnej całości. To od nas zależy przyszłość Polski. Dlaczego? Bo każdy z nas, znajduje w życiu (…) jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można „zdezerterować”. Wreszcie — jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba „utrzymać” i „obronić”(…), w sobie i wokół siebie. Tak, obronić — dla siebie i dla innych.

Można zapytać: gdzie tworzymy tę rzeczywistość? To właśnie codzienne wybory, codzienna praca, moje zwykłe i proste obowiązki, codzienne relacje z innymi ludźmi, to pomoc wyświadczona drugiemu człowiekowi, to każde przeciwstawienie się złu, obrona dobrych wartości, takich jak honor i prawda, przyczyniają się do tworzenia lepszego świata. Tu wszędzie tworzymy i kształtujemy naszą rzeczywistość. Przez te z pozoru małe sprawy, budujemy wielką wolną Polskę.

Na zakończenie Ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński skierował do zgromadzonych swoje słowo, zaznaczając, że człowiek honorowy, to ten, który zawsze staje w obronie słabszego oraz podziękował młodzieży i nauczycielom za bardzo poruszające widowisko.

Wyjątkowa lekcja języka polskiego

Uczniowie klasy II A postanowili uatrakcyjnić lekcję i przygotowali inscenizację wybranych scen Skąpca Moliera. Część osób potraktowało to wyzwanie na tyle poważnie, że przygotowała nawet stroje. Byli też tacy, którzy nauczyli się swoich kwestii na pamięć. Ta lekcja była okazją do zaprezentowania talentów - a tych w naszej szkole nie brakuje.

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym – 2. miejsce w województwie łódzkim

Po zaprezentowaniu najwyższych maturalnych osiągnięć, chcemy również podzielić się radością drugiego miejsca z matematyki na poziomie rozszerzonym, bo ono też świadczy o wysokich standardach pracy naszych nauczycieli i naszych uczniów.

Trud pracy Pań Małgorzaty Szyperskiej i Agnieszki Bartosik oraz młodzieży rozszerzającej przedmiot przyniosły owoce w postaci wyniku 72%, przy średniej województwa 41%.

Jesteśmy bardzo dumni! Gratulacje!

mat 2

Pielgrzymka licealistów do Włoch 2024

 

Tradycją naszej szkoły jest, że co dwa lata kolejne pokolenia licealistów wyjeżdżają do Włoch i Rzymu, by dotknąć korzeni naszej wiary i kultury. W dniach od 18 do 26 października uczniowie klas drugich i trzecich Klasycznego Liceum wzięli udział w czwartej edycji włoskiego pielgrzymowania. Towarzyszyło im czworo nauczycieli: Ewa Domagała, Aleksandra Cybulska, Agnieszka Bartosik i Piotr Wójcik, zaś duchowym i intelektualnym przewodnikiem był ks. dyrektor Piotr Karpiński.

Podróż rozpoczęliśmy od Padwy – miasta związanego ze św. Antonim oraz siedzibą jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie. To tu wykładał Galileusz, a studiowali wybitni Polacy: Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski czy Jan Zamoyski. Z tej okazji w autobusie wysłuchaliśmy wykładu ks. dyrektora o relacjach między nauką a wiarą.

Następnie odwiedziliśmy kilka sanktuariów: w Loreto ze słynnym Domem Maryi, w Manoppello ze słynnym wizerunkiem Oblicza Jezusa oraz Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano. Wreszcie dotarliśmy do Apulii, gdzie na półwyspie Gargano znajduje się miasto św. o. Pio – San Giovanni Rotondo. Odprawiona przy pierwszym grobie świętego Msza oraz modlitwa były dla nas niezwykłym umocnieniem.

Kolejnym etapem naszego pielgrzymowania była Kampania – przepiękny region Włoch Południowych. Zwiedziliśmy starożytne Pompeje, które u początku naszej ery zostało zniszczone przez erupcję Wezuwiusza. Te niezwykłe wykopaliska wprowadziły nas w świat starożytny. Następnego dnia z kolei cieszyliśmy się wspaniałym Neapolem. Z rana nawiedziliśmy grób św. Nunzio Sulprizio, który zmarł w wieku 19 lat i jest patronem młodzieży, by następnie udać się do kościoła San Giuseppe dei Vecchi, gdzie przy grobie Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo mieliśmy Mszę św. Przez Stare Miasto dotarliśmy do katedry św. Januarego, a następnie ciasnymi i gwarnymi uliczkami doszliśmy do via Toleda i Piazza del Plebiscito. Nie zabrakło również czasu na lody, pizzę i spotkanie z kuchnią neapolitańską. 

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była dwudniowa wizyta w Wiecznym Mieście. W środę wzięliśmy udział w Audiencji Generalnej u Ojca Świętego Franciszka, podczas której nasza szkoła została wymieniona w powitaniu, na co wszyscy zareagowali bardzo entuzjastycznie. Zwiedziliśmy Rzym barokowy (Piazza Navona, Panteon, San Luigi dei Francesi, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie) oraz Bazyliki: św. Jana na Lateranie i św. Wawrzyńca za Murami. Tego dnia Ksiądz Dyrektor odprawił nam Mszę św. w Casa di Paolo VI – domu, w którym zatrzymywał się argentyński kardynał Jorge Bergoglio, i z którego wyruszył na konklawe w 2013 r., by zostać wybranym na papieża. Ksiądz Dyrektor za każdym razem podkreślał, że miejsca, które odwiedzamy same głoszą nam Ewangelię. Jak bardzo czuliśmy w tym miejscu słowa: „Czuwajcie, bo nie wiecie kiedy czas nadejdzie”.

Następny dzień zaczął się bardzo wcześnie, bo tuż po 7:00 wzięliśmy udział we Mszy św. w Bazylice św. Piotra, przy grobie św. Jana Pawła II. Mszę św. koncelebrowało ok. 50 księży, m.in. jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, metropolita łódzki kard. Grzegorz Ryś i nasz ks. dyrektor Piotr Karpiński. Po zwiedzeniu Watykanu udaliśmy się w stronę Rzymu starożytnego. Niezwykła okazała się także Bazylika św. Pawła za Murami oraz Katakumby św. Kaliksta przy via Appia Antica.

Ostatnim akcentem pielgrzymki był średniowieczny Asyż, gdzie wszyscy mogli nawiedzić grób św. Franciszka, zwiedzić jego Bazylikę ze słynnymi freskami Giotta, odbyć spacer urokliwymi uliczkami miasta, a także pomodlić się przy grobie bł. Carlo Acutisa.

Należy dodać, że mieliśmy możliwość codziennego udziału we Mszy świętej, którą sprawował ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. Głosił na nich kazania, w których nawiązywał zarówno do Ewangelii, jak i wszystkich miejsc oraz osób, które spotkaliśmy na drodze pielgrzymowania.

Czas wyjazdu włoskiego był intensywny, ale niezwykły. Każdemu należy życzyć takiego spotkania z kolebką naszej wiary i kultury. Podróż do Italii to tak naprawdę podróż do samego siebie. I za tę wspaniałą możliwość jesteśmy bardzo wdzięczni.

Matura z historii – bezkonkurencyjny wynik w województwie łódzkim

Dziś pragniemy podzielić się wynikiem tegorocznej matury z historii. Efektywna praca Pana Tomasza Sydora i abiturientów rozszerzających przedmiot przyniosły wynik 75%, przy średniej województwa 44%. 

Serdeczne gratulacje!

hist 1

Matura z fizyki – najwyższy wynik w województwie łódzkim

 

Dziś chcemy zaprezentować wynik tegorocznego egzaminu maturalnego z fizyki.

Skuteczne zaangażowanie w pracę Pana Andrzeja Grzelaka, a następnie Pani Anety Patrzałek i młodzieży rozszerzającej przedmiot przyniosły wynik 84.44%, przy średniej województwa 52%.

Jesteśmy dumni! Gratulacje!

fiz 1

Matura z chemii – najwyższy wynik w województwie łódzkim

Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, rozciągamy świętowanie Dnia Edukacji Narodowej, prezentując wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów. Dziś pora na chemii. Wytężona praca Pana Andrzeja Krempińskiego , a następnie Pani Joanny Lenkiewicz i trud pracy młodzieży rozszerzającej przedmiot przyniosły wynik 74%, przy średniej województwa 41%. Cieszymy się bardzo i gratulujemy z całego serca!

chem 1

Wynik maturalny z biologii – 1. miejsce w województwie łódzkim

 

Przedwczoraj przeżywaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Chcemy przedłużyć radość świętowania i podzielić się dobrem, którego doświadczamy dzięki wytężonej pracy naszych nauczycieli i młodzieży.

Wprawdzie w lipcu br. poznaliśmy i zaprezentowaliśmy ogólne wyniki matur, ale warto, abyśmy poznali je w sposób szczegółowy, bo jest się czym pochwalić. Dlatego co kilka dni będziemy prezentować wyniki egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.

Na początek przyjrzymy się rezultatom matury z biologii. Ciężka praca Pani Ewy Domagały i zaangażowanie abiturientów rozszerzających przedmiot przyniosły wynik 81,30%, przy średniej województwa 46%.

biol 1miejsce

Msza święta w drugą niedzielę miesiąca

Dnia 13 października odbyła się msza szkolna. Celebrował ją Ksiądz Dyrektor, który w swoim kazaniu przypomniał, czym tak naprawdę jest Ewangelia oraz jaką rolę pełni w naszym życiu duchowym.

Ewangelia jest mocą Bożą. W świecie, gdzie wszyscy szukamy odpowiedzi na nasze troski i problemy, Ewangelia jest siłą samego Pana, która daje nam nadzieję. Podkreślił, że Ewangelia działa w dwóch kierunkach – z jednej strony skierowana jest ku tym, którzy są ubodzy duchowo; w kryzysie Ewangelia przychodzi do człowieka i bierze na siebie jego cierpienie. Ksiądz Dyrektor zachęcał, abyśmy nie uzależniali naszego duchowego owocowania od zewnętrznych warunków, ale od naszego zjednoczenia z Chrystusem. Niech Ewangelia wykona swoje dzieło w nas, bo to ona uzdalnia nas do świętości.

W dalszej części homilii Ksiądz Dyrektor przywołał postać głównego patrona diecezji łowickiej – bł. o. Honorata Koźmińskiego, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy tego dnia. Był on wielkim kaznodzieją i spowiednikiem, do którego licznie przybywali ludzie pragnący żyć Ewangelią. Z jego duchowego przewodnictwa wyrosły liczne zgromadzenia zakonne, w tym również bezhabitowe, co było szczególnie ważne w trudnych czasach zaborów

Ksiądz Dyrektor przypomniał ponadto, że kiedy w naszym życiu pojawiają się trudności, to właśnie wtedy mamy okazję się przemienić. Nie z naszej siły, ale z pomocą łaski Bożej. Niech objawi się w każdym z nas siła łaski, a my bądźmy gotowi się na nią otworzyć.

Dziękujemy klasie 2B za przygotowanie oprawy liturgicznej oraz chórowi szkolnemu pod przewodnictwem pani Marianny Rzeszotarskiej.

Dzień patrona szkoły

W piątek 11 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły księdza Stanisława Konarskiego i Święto Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyły się dwa apele, w czasie których uczniowie klas piątych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej przedstawili sylwetkę naszego patrona oraz poprzez wiersze, piosenki i żartobliwe scenki, podziękowali gronu nauczycielskiemu za trud włożony w edukację. Głos zabrali również przedstawiciele Samorządów Szkolnych, którzy złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. 

Najważniejszym punktem tych obchodów była uroczysta Msza Święta celebrowana przez Księdza Dyrektora Piotra Karpińskiego i koncelebrowana przez księdza Kamila Goca. W wygłoszonej homilii na przykładzie świętego Augustyna Ksiądz Dyrektor ukazał, jak ważne jest osobiste doskonalenie się oraz znaczenie serca i sumienia w codziennych decyzjach. Zaznaczył, że prawdziwe poznanie siebie i swojej tożsamości jest znacznie istotniejsze niż zdobywanie samej wiedzy. Drugą postacią przywołaną przez Księdza Dyrektora był główny bohater napisanej przez niego w 2008 roku książki pt. „Kardynał John Henry Newman”, który twierdził, że sumienie będące głosem Boga w człowieku, to niezwykle ważny przewodnik w życiu każdego z nas. W dalszej części homilii został poruszony temat współczesnych wyzwań, z jakimi mierzymy się w świecie pełnym pośpiechu i ciągłego zabiegania. W natłoku codziennych spraw często zapominamy o tym, co w życiu jest najważniejsze – o wewnętrznym pokoju i harmonii, które można odnaleźć jedynie poprzez bliską relację z Bogiem. Trzecią postacią, która głosiła ogromną rolę sumienia w naszym życiu był papież Jan XXIII. Ksiądz wskazał również na postać Jezusa Chrystusa, jako wzór do naśladowania, zachęcając wiernych do kierowania się Jego wartościami – miłością, pokorą i sprawiedliwością. Kazanie zakończyło się wezwaniem do pogłębiania osobistej wiary oraz do naśladowania Chrystusa w codziennych decyzjach i działaniach. Ksiądz Dyrektor przypomniał, że to dzięki wsłuchiwaniu się w głos sumienia i podążaniu za sercem możemy odnaleźć prawdziwy sens i radość w życiu, a nasze wybory, oparte na naukach Chrystusa, prowadzą nas ku duchowemu rozwojowi oraz zgodności z wolą Bożą. 
Po Komunii Świętej odbyło się ślubowanie uczniów  klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Klasycznego Liceum, które poprowadziła Pani Wicedyrektor Magdalena Wesołowska. Następnie miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi. Uczniowie: Eliza Stęborowska oraz Kacper Gontarczyk złożyli Księdzu Dyrektorowi życzenia z okazji minionych urodzin. Uczniowie życzyli Księdzu dużo siły i wytrwałości w kontynuowaniu pracy naukowej i działalności publicystycznej oraz aby światło Boże wypełniało każdą mszę, którą Ksiądz celebruje, a praca naukowa i rola wykładowcy na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie przynosiła radość i spełnienie. Na koniec Mszy świętej Ksiądz Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za trud, poświęcenie i zaangażowanie. Podziękował również wszystkim pracownikom szkoły: administracji oraz obsługi i życzył, aby każdy dawał tej szkole siebie, bo służy Bogu i człowiekowi. Następnie wyróżnił kilku pracowników szkoły, ale zaznaczył, że wszyscy powinni czuć się wyróżnieni. Nagrodę Organu Prowadzącego dostał Pan Piotr Wójcik, zaś Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Pani Paulina Klepczarek, Pani Katarzyna Rużańska, Pani Iwona Stanowska oraz Pan Jacek Wrzodak.  Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Debata i wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

We wtorek 1 października 2024 roku na piątej godzinie lekcyjnej w auli szkolnej odbyła się debata kandydatów do Samorządu Uczniowskiego Liceum. O tytuł przewodniczącego samorządu walczyli: Hanna Melon-Mika – kl. III A, Tamara Żółtowska – kl. III A i Maciej Oziębło – kl. II A. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować się, opowiedzieć o swoich pomysłach na zmiany w szkole, przedstawić plan pracy i współpracy z dyrekcją szkoły.

Natomiast w czwartek odbyły się wybory. Najlepiej zdaniem licealistów zaprezentował się Maciej Oziębło, który w wyborach na przewodniczącego samorządu zdobył 103 głosy (69%). Pokonał tym samym rywalki. Debata zachęciła licealistów do oddania głosu na wybranego kandydata, frekwencja wyborcza wyniosła 82%.

Serdecznie gratulujemy nowemu przewodniczącemu i nowemu samorządowi oraz czekamy na realizację obietnic.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - kolejna wizyta młodzieży niemieckiej w ramach partnerskiej współpracy szkół

 

Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole grupę piętnastu uczniów oraz dwóch nauczycieli z zaprzyjaźnionego Missionsgymnasium St. Antonius Bardel z Bad Bentheim. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć naszym gościom kulturę i historię naszego miasta i regionu, bo przecież mamy się czym pochwalić. Młodzież poznała Skierniewice, biorąc udział w grze miejskiej, podczas której odkrywała zabytki miasta i zbierała informacje o nich. Odwiedziliśmy również Muzeum Historii Skierniewic. Duże wrażenie zrobiła na gościach bogata kultura regionu. Wizyta w XIX wiecznej wiosce łowickiej Maurzyce, warsztaty sztuki ludowej w Muzeum Ziemi Łowickiej, a na koniec warsztaty kulinarne w Karczmie Bednarskiej przyniosły wszystkim uczestnikom niezapomnianych doznań smakowych i estetycznych. Nie obyło się też bez wizyty w stolicy. W Zamku Królewskim wzięliśmy udział w lekcji muzealnej „ Z wizytą u króla”, spacerowaliśmy po warszawskiej starówce, obejrzeliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

W tym roku mija 10 lat współpracy obu szkół, jest to nasz mały jubileusz, którym chcieliśmy pochwalić się przed władzami naszego miasta. W piątek spotkaliśmy się z panią prezydent Iwoną Górniak, która przyjęła nas w miejskim ratuszu.

Coroczne spotkania uczniów obu szkół w każdym z uczestników pozostawiają niezapomniane wspomnienia i ciekawe doświadczenia. Mają również ogromny wymiar edukacyjny i kulturowy. Uczymy się tolerancji i otwartości wobec drugiego człowieka, poznajemy swoją kulturę, zawiązujemy przyjaźnie. Są to niezwykle ważne wartości w dzisiejszej Europie pozwalające budować porozumienia między narodami. Już dzisiaj cieszymy się na rewizytę u naszych sąsiadów wiosną kolejnego roku. Cały program pobytu naszych gości przygotowany i zrealizowany został przez panie Iwonę Stanowską, Ewę Adamczyk - Rayner oraz Kamilę Kośkę. Projekt został dofinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży.

 

Akcja „Ale ciacho!”

 

W czwartek, 26 września 2024 roku, w naszej szkole odbyła się kolejna akcja charytatywna „Ale ciacho”, w czasie której zbieraliśmy pieniądze dla Natalki – dziewczynki ciężko rannej w wypadku komunikacyjnym. Społeczność naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w tę akcję, piekąc ciasta i ciasteczka oraz konsumując je ze smakiem. Wszyscy wykazali się wrażliwością i empatią, gdyż zebraliśmy 3600 zł, które zostały przekazane na rehabilitację Natalki.

Bardzo się cieszymy, że uczniowie naszej szkoły tak licznie angażują się w akcje wolontariatu i bardzo wszystkim dziękujemy!

Wycieczka integracyjna klas pierwszych Liceum

We wtorek 24 września klasy pierwsze Klasycznego Liceum wybrały się wraz z wychowawcami na wycieczkę integracyjną do Sportowego Rancza Archery. Tam pod okiem animatorów uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach, które miały na celu zintegrować zespół klasowy oraz zbudować relacje między uczniami. Z pewnością dobra atmosfera w klasach zaoowocuje powstaniem silnego i zgranego zespołu, co stwarza idealne warunki do nauki,rozwoju i zacieśniania więzi międzyludzkich.  Nasi nowi uczniowie pokazali się jako ludzie niezwykle radośni, współpracujący i otwarci na innych, co dobrze rokuje na przyszłość.

 

Strona 1 z 11