pasek-lic

Breadcrumbs

Przedstawiciele maturzystów „Klasyka” z modlitwą na Jasnej Górze

 

W sobotę 27 marca 2021 r. przedstawiciele naszej szkoły pielgrzymowali do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej, aby zawierzyć Jej egzaminy maturalne i decyzje dorosłego życia. Klasyczne Liceum reprezentowali: Zuzanna Orłowska, Kacper Tomczyk i Antoni Zając wraz z księdzem katechetą Radosławem Sawickim.

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów była inna, niż zwykle. Ze względu na przedłużającą się pandemię koronawirusa i obowiązujące nas obostrzenia, po raz kolejny tradycyjna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę nie mogła się odbyć w dotychczasowej formie. Nasza delegacja pielgrzymowała niejako w imieniu wszystkich maturzystów naszej szkoły i całej diecezji. To wielkie wyróżnienie móc być tak blisko Matki Bożej w duchowej stolicy Polski i modlić się za siebie i za pozostałych maturzystów.

O godz. 13.30 uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez J.E. ks. bpa Andrzeja Franciszka Dziubę, biskupa łowickiego. Ks. bp mówił w homilii o wiedzy, którą można zdobywać i posiąść, a także o mądrości, na którą trzeba pracować przez całe życie. Biskup nawiązał również do listu, w którym zapraszał młodzież maturalną całej diecezji do modlitwy i zawierzenia egzaminu dojrzałości. „Przygotowania do matury, same egzaminy, wybór studiów oraz dalszej drogi życiowej kosztują wiele wysiłku i trudu. Ponadto niepewność związana z pandemią też mocno obciąża pamięć i serce. W tym wszystkim nie jesteście pozostawieni sami sobie. Nie rezygnujcie z Jezusa w Waszym codziennym życiu, osobistej modlitwy i lektury Słowa Bożego. Zadbajcie o spowiedź sakramentalną, stan łaski uświęcającej oraz pełne uczestnictwo we Mszy świętej. Ponadto zachęcam Was także do wdzięczności wobec Boga i ludzi po maturze. Może uda się wówczas w indywidualnym pielgrzymowaniu na Jasną Górę osobiście powiedzieć Maryi słowo dziękuję.”

Po uroczystej Mszy Św., indywidualnej modlitwie i rozmowie z ks. bpem udaliśmy się do Skierniewic, wsparci opieką Matki Bożej.

Facebook Widget Slider

Menu