pasek-lic

Breadcrumbs

I Terenowa Droga Światła

 

W sobotni wieczór 22 maja odbyła się I Terenowa Droga Światła, zorganizowana przez naszą szkołę. Idea wydarzenia narodziła się już rok temu, ale ze względu na pandemię nie mogła się odbyć. W tym roku udało się nam wyruszyć w drogę. W nabożeństwie wzięło udział około 40 osób: nauczycieli, uczniów, absolwentów i przyjaciół szkoły. Na czas wędrówki pogoda nam dopisała i po deszczu pojawiło się słońce. Uroku wędrówce dodała też przyroda rozkwitająca pełnią wiosennych kwiatów i ciesząca oko soczystą zielenią liści.

Wspólne wędrowanie do 14 stacji Drogi Światła miało podwójny wymiar. Z jednej strony było to spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym i rozważanie tajemnic związanych z Jego zmartwychwstaniem, z drugiej zaś była to okazja spotkania z drugim człowiekiem oraz na nowo odczucia bliskości innych i wspólnoty.

Rozważania I KTDŚ oparte były na Hymnie o Miłości z 13 rozdziału Pierwszego Listu do Koryntian św. Pawła i omawiały różne aspekty miłości, koncentrując się na Miłości największej – Chrystusowej. Wędrowaliśmy podzieleni na grupy nadal z zachowaniem dystansu, ale już wreszcie razem. Widoczna była radość wszystkich z tego spotkania, a jednocześnie uważne wsłuchanie w przygotowane rozmyślania. Po długich miesiącach pracy zdalnej Droga Światła umocniła nas i odnowiła, napełniła nową motywacją do działania i radością życia. Dla wielu ciągiem dalszym Drogi Światła było czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

Facebook Widget Slider

Menu