pasek-lic

Breadcrumbs

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą świętą, której przewodniczył biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba, a wraz z nim koncelebrowali ks. dyrektor Piotr Karpiński i ks. Kamil Goc. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński powitał czcigodnego gościa i poprosił o sprawowanie liturgii w intencji społeczności szkolnej. W mowie inauguracyjnej przywołał słowa Prymasa Stefana Wyszyńskiego: „najpierw kochać, potem uczyć”, które mają stać się mottem tego roku.

W czasie kazania ksiądz biskup podkreślił, że rozpoczęcie nauki zawsze było przeżywane w sposób uroczysty, bo wiąże się z radością i nadzieją na poznanie prawdy. Odnosząc się do fragmentu Listu św. Pawła do Kolosan wskazał wiarę, nadzieję i miłość jako drogowskazy dla każdego człowieka. Szkoła to miejsce, dzieło ludzi, którzy zbliżają się do prawdy, w którym się mówi i słucha. Nasza szkoła jest miejscem prawdy, dlatego cieszy się takim zaufaniem rodziców i dzieci. Ksiądz biskup zachęcał, aby trwać w tym pięknym dziele, które wydaje owoce. Życzył, aby nowy rok szkolny przyniósł piękne owoce z tego, czego uczniowie się nauczą od nauczycieli – swoich mistrzów.

Na zakończenie Mszy świętej ks. dyrektor Piotr Karpiński podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, księdza biskupa poprosił o błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Zachęcał, aby go rozpocząć z Panem Bogiem.

Po Eucharystii uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 

Facebook Widget Slider

Menu