pasek-lic

Breadcrumbs

Wyniki Konkursu Humanistycznego i Konkursu Przyrodniczego

 

21 kwietnia odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników Konkursu Humanistycznego przeprowadzonego w naszej szkole 1 kwietnia. W konkursie wzięło udział 30 uczniów skierniewickich szkół, którzy zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, historii i języka angielskiego.

Zwycięzcami okazali się uczniowie dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach.

Laureatką 1 miejsca została uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 Anna Broniewicz, która indywidualnie zwyciężyła w części z języka polskiego i języka angielskiego, a wraz koleżankami Zuzanną Klembą i Agatą Rejman zdobyła 1 miejsce w rywalizacji drużynowej.

Laureatem 2 miejsca został Jan Pągowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 9, który okazał się najlepszym w części historycznej konkursu a razem z Mają Kopacką i Zofią Marczak zdobył 2 miejsce w konkursie drużynowym.

Laureatem trzeciego miejsca okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 Dominik Wyszogrodzki, który wraz z Antonio Herdą i Aleksandrem Maciesiakiem zdobył 4 miejsce w drużynie.

Laureatkami zostały także zdobywczyni 4 miejsca Julia Walentowska– 3 miejsce z języka polskiego i będąca na 5 miejscu Małgorzata Gędek – 3 miejsce z języka angielskiego. Obie uczennice reprezentowały Szkołę Podstawową nr 4.

Grono laureatów uzupełniają: Zofia Durzyńska SP4 – drugie miejsce w części polonistycznej, Maksymilian Karchier SP9 – drugie miejsce w części historycznej, Antonina Cichal SP9 – trzecie miejsce w części historycznej, Maja Tartanus - SP 4 – drugie miejsce w części z języka angielskiego oraz drużyny Piotr Gajek, Maksymilian Karchier i Oliwer Zieliński SP9 – 3 miejsce drużynowo, a także Małgorzata Gędek, Natalia Frąckowiak i Julia Walentowska SP4 -5 miejsce w konkursie drużynowym.

Nagrody wszystkim laureatom wręczył Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. St. Konarskiego ksiądz Piotr Karpiński, który podkreślił, że wyróżnienia dostali wybitni, wyróżniający się uczniowie, którzy staną się w przyszłości elitą naszego miasta i kraju. Następny konkurs za rok. Czekamy na nowych uczestników i laureatów.

Natomiast w czwartek 21.04 odbyło się podsumowanie XVIII Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez nasze KLO. Uczestnicy konkursu odebrali dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe zarówno za zmagania indywidualne jak i drużynowe.

Po ceremonii wręczenia nagród miała miejsce lekcja pokazowa pt. „Pasja nauczyciela – pasja ucznia”. W pierwszej części nasz nauczyciel geografii pan Maciej Kozłowski opowiedział o swojej pasji podróżniczej. Następnie uczennice naszej szkoły Maria Obsznajczyk i Maja Botul podzieliły się pasją związaną z hodowlą egzotycznych zwierząt. Osoby uczestniczące w wydarzeniu miały okazję przyjrzeć się z bliska m.in. gekonowi, patyczakom, liśćcowi, karaczanom madagaskarskim, ptasznikowi czy żółwiowi greckiemu.

Facebook Widget Slider

Menu