pasek-lic

Breadcrumbs

Pożegnanie maturzystów

      W piątek 29 kwietnia kolejny rocznik maturzystów ukończył nasze liceum. O godzinie 10.00 wszyscy zebraliśmy się w kościele na uroczystej Mszy świętej, którą sprawował  ksiądz biskup Wojciech Osial i koncelebrował  ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. Mszę świętą rozpoczął ksiądz dyrektor, witając zebranych oraz księdza biskupa. Następnie tegoroczni absolwenci zwrócili się do czcigodnego gościa, dziękując za przybycie i prosząc o modlitwę i błogosławieństwo na czas egzaminów maturalnych.

     Ksiądz biskup w homilii zwrócił się do maturzystów, aby zaufali Jezusowi, bo tylko on może wszystko poukładać  i uczynić pięknym. W życiu człowieka zdarzają się chwile radosne i trudne. Dziś dziękujemy za czas nauki, przyjaciół, doświadczeń, ale w sercu też może być lęk przed tym, co nowe i nieznane. Pan Bóg chce przeprowadzić nas przez ten okres, mówi do każdego z nas. Jeśli będziemy go słuchać, stworzymy z nim bardzo głęboką i intymną relację. Zaprasza, aby przyjść do niego z każdym lękiem, obawą, niepokojem, a on wleje w serce pokój i doświadczymy jego mocy. Na sukces należy pracować, ale i otworzyć się na Pana Boga. Ksiądz biskup zachęcał do takiej otwartości na Jezusa, który wszystko poukłada, gdyż chce wchodzić w nasze życie, być blisko nas, ale musimy otworzyć mu serce.

Na koniec ksiądz biskup udzielił maturzystom uroczystego błogosławieństwa na czas matur.

       Po Mszy świętej społeczność „Klasyka” udała się do auli szkolnej, gdzie ksiądz biskup wraz z księdzem dyrektorem wręczyli  maturzystom świadectwa ukończenia liceum. Na początku Karolina Zimnicka otrzymała specjalny tytuł Arbiter Elegantiarum, przyznany przez Radę Pedagogiczną za szczególną kulturę osobistą. Następnie nagrody i gratulacje popłynęły najpierw do grona laureatów i finalistów konkursów. Później zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów ze średnią powyżej 4,50. Absolwenci otrzymali Pismo Święte, a także podziękowania za pracę w poczcie sztandarowym, chórze szkolnym oraz wolontariacie.

Po wręczeniu nagród nadszedł czas przemówień, które obfitowały w serdeczne słowa. Absolwenci dziękowali za dobro, życzliwość, poświęcony im czas oraz modlitwę i wsparcie. Rodzice wyrazili radość, że ich dzieci mogły rozwijać się w tak wspaniałej szkole. Ksiądz dyrektor podkreślił, że jest to ostatni rocznik ponadgimnazjalny, wyjątkowy, zaprosił również absolwentów do częstych odwiedzin szkoły w przyszłości, a później głos zabrał ksiądz biskup Wojciech Osial, który zwrócił się do maturzystów, życząc im wspaniałych wyników na maturze. Na koniec tej części ksiądz biskup jeszcze raz pobłogosławił absolwentów na czas zmagań maturalnych.

     Następnie trzecioklasiści zostali pożegnani przez kolegów i koleżanki z klas młodszych. Przedstawiciele maturzystów wzięli udział w konkursie, który pokazał, co absolwenci wiedzą o nauczycielach. Ostatnim punktem programu było przyznanie nagród - misiów „Grzelusiów” dla klasy III c oraz „Pągusiów” dla klasy III D w różnych kategoriach. Swoje misie otrzymali również wychowawcy klas maturalnych. Na koniec chór zaśpiewał po raz ostatni dla tegorocznych absolwentów. Była to wiązanka przebojów, w której przewijał się motyw pożegnania, ale i życzeń „szczęśliwej drogi”. W ten uroczysty sposób pożegnaliśmy maturzystów. Przed nimi czas wytężonej pracy umysłowej, czas matur. Kochani  Absolwenci życzymy Wam takich wyników, które pozwolą Wam zrealizować wszystkie marzenia oraz zapraszamy do naszej szkoły. Zawsze będziecie jej częścią. Odwiedzajcie nas!

Facebook Widget Slider

Menu