pasek-lic

Breadcrumbs

Wizyta uczniów ze szkoły partnerskiej w Niemczech

 

W dniach od 22-29 października br.gościliśmy w naszej szkole już po raz szósty grupę młodzieży wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionego Missionsgymnasium Św. Antoniego z Bad Bentheim w Niemczech.

W tym roku nasi uczniowie wspólnie ze swoimi niemieckimi kolegami realizowali projekt „Korzenie zła – wczoraj i dziś”, poświęcony tematyce II wojny światowej. W programie znalazły się warsztaty poświęcone nienawiści, ksenofobii, propagandzie i nazizmowi oraz trzydniowa wycieczka do Gdańska. Tam uczniowie odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, odwiedzili Westerplatte oraz budynek Poczty Polskiej a także spędzili cały dzień w muzeum Stutthof – byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym. Produktem końcowym projektu była przygotowana przez uczniów wystawa fotograficzna oraz film będący relacją ze wspólnie spędzonego czasu.

Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe, zawrzeć nowe przyjaźnie, a także poznać bliżej naszych sąsiadów. Zauważyli również, że pomimo pewnych różnic kulturowych są do siebie bardzo podobni, zaś trudna polsko-niemiecka historia może stanowić doskonały fundament prawdziwych więzi i przyjaźni.Już cieszymy się na rewizytę polskiej młodzieży w niemieckim gimnazjum wiosną następnego roku.

Polsko-niemiecką wymianę młodzieży koordynują panie Iwona Stanowska oraz Beata Januszkiewicz. Wymiana dofinansowywana jest przez Fundację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

Facebook Widget Slider

Menu