pasek-lic

Breadcrumbs

Msza św. szkolna w II niedzielę miesiąca

 

Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Msza św. celebrowana przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego i księdza Kamila Goca.

Oprawę mszy zapewnił chór szkolny pod batutą pani Marianny Rzeszotarskiej oraz uczniowie klasy IIIa liceum,którzy zadbali o czytania i modlitwę wiernych.

Do zgromadzonych w kościele wiernych parafian i członków społeczności szkolnej homilię wygłosił ks. Piotr Karpiński, który w oparciu o SłowoBoże zgłębił temat upominania braterskiego. Powinno opierać się ono na trzech warunkach:miłości do bliźniego –bez miłości nie ma sensu upominać, bo to agresja; poszanowania jego wolności – może posłuchać, albo nie; wreszcie powinno dotyczyć spraw poważnych. Upominanie to poszukiwanie drugiego człowieka z miłością.

Na koniec Mszy ksiądz dyrektor podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym zgromadzeniu liturgicznym, szczególnie chórowi, młodzieży szkolnej, obecnym wraz z rodzinami nauczycielom Klasyka i udzielił błogosławieństwa.

Facebook Widget Slider

Menu