pasek-lic

Breadcrumbs

„Zasmakuj studiowania w Łodzi” – edycja dla kadry pedagogicznej

 

W dniach 22-23 września odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu„Zasmakuj studiowania w Łodzi –Młodzi w Łodzi”, tym razem skierowane do kadry dydaktycznej. W projekcie wzięła również udział nasza nauczycielka p. Emilia Pomarańska, wychowawczyni tegorocznych maturzystów.

Grupa dyrektorów szkół średnich i nauczycieli z województwa łódzkiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego spotkała się z przedstawicielami Politechniki Łódzkiej (Wydział Mechaniczny), Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Chemii) oraz Uniwersytetu Medycznego (MOLecoLAb). Spotkania miały na celu zapoznanie z bogatą ofertą akademicką, zawodową oraz kulturalną miasta.

Ze strefy kulturalnej uczestnicy wydarzenia obejrzeli wystawę w Muzeum Fabryki, spędzili czas wolny w ZOO Łódź, zwiedzili Łódź nocą z przewodnikiem z oraz przeżyli niesamowite emocje na meczu kobiecej siatkówki – Polska vs USA podczas Kwalifikacji Igrzysk Olimpijskich w Atlas Arenie.

Oferta uczelni okazuje się bardzo atrakcyjna, inspirująca, a możliwości dla zdolnych uczniów olbrzymie. Warto podkreślićpodejście kadry akademickiej do studenta, który traktowany jest podmiotowo oraz ofertę pomocy psychologicznej, która jest dla młodzieży w obecnych czasach niezbędna.

Organizatorem tego niesamowitego projektu jest Urząd Miasta Łodzi, którego celem jest przyciągnięcie na łódzkie uczelnie najwybitniejszych i najzdolniejszych kandydatów. Wierzymy, że w tym gronie znajdą się również nasi przyszli absolwenci.

Facebook Widget Slider

Menu