pasek-lic

Breadcrumbs

Sukcesy naszych uczniów w Olimpiadzie Teologii Katolickiej

 

10 stycznia w Łowiczu odbył się diecezjalny etap XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, do którego zakwalifikowało się czworo uczniów z klas I naszego Liceum. Temat tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Uczniowie mieli do zgłębienia obszerną literaturę, od wybranych fragmentów Pisma Świętego, aż po dokumenty Magisterium Kościoła: Katechizm Kościoła Katolickiego, Kompendium Nauki Społecznej Kościoła, encykliki społeczne oraz dodatkowe opracowania.

Oficjalne wyniki zostały uroczyście ogłoszone w obecności księdza biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby 18 stycznia.Miło nam poinformować, że wśród trójki zwycięzców jest dwoje naszych uczniów: Aleksandra Rosińska, która zajęła I miejsce, oraz Maciej Oziębło na miejscu II. To właśnie im przypadł zaszczyt reprezentowania diecezji łowickiej na ogólnopolskim etapie tej olimpiady, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia w Radomiu.

Pozostałe uczestniczki - Wiktoria Szot i Maria Dąbrowska – znalazły się tuż za podium, zajmując IV i V miejsce.

Wszystkim bardzo gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów na ostatnim szczeblu OTK.

Facebook Widget Slider

Menu