pasek-lic

Breadcrumbs

Msza święta w drugą niedzielę miesiąca

10 marca, w drugą niedzielę miesiąca, odbyła się Msza święta szkolna, sprawowana przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. Jednocześnie była to czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, czyli radości. Tego też dnia rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach.

Rekolekcjonista w homilii odniósł się do słów Ewangelii: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. To zdanie można uznać za streszczenie całego nauczania Chrystusa. Słowo świat ma przynajmniej dwa znaczenia: świat stworzony przez Boga, który jest dobry, piękny ale także słowo świat ma drugie pejoratywne znaczenie, świat który odwrócił się od Boga. Jeżeli Bóg umiłował świat to w obu tych znaczeniach. Bóg nie posłał swego Syna by świat potępił, ale po to byświat został przez Niego zbawiony. Ksiądz rekolekcjonista zachęca do medytacji Słowa Bożego, bo tylko wtedy to Słowo wyda owoc, będzie naszym pokarmem.

Liturgię ubogacił śpiew chóru szkolnego pod przewodnictwem Pani Marianny Rzeszotarskiej, a czytania i modlitwę powszechną przygotowała klasa I A KLO.

Facebook Widget Slider

Menu