Breadcrumbs

SZKOŁA PODSTAWOWA

Sukces naszej uczennicy w Konkursie „As ortografii”

 

W dniu 11 maja 2023 r. w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Asortografii”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Barbara Kińska, Karol Antosiak, Antonina Madejska i Aleksander Miksa. Uczniowie mierzyli się z zawiłościami polskiej ortografii. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda i testu ortograficznego.

Podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników odbyło się 18 maja 2023r.Miło nam poinformować, że nasza uczennica Antonina Madejska zdobyła tytuł „Asaortografii” w kategorii klas trzecich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

 

20 marca br. odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Zakres wymagań obejmował zarówno treści z podstawy programowej, jak i zagadnienia znacznie wykraczające poza nią. Ola poradziła sobie bardzo dobrze i znalazła się pierwsza na liście finalistów.

Gratulujemy sukcesu!

ola laureatka biol

Dzień Polskiej Niezapominajki

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualnosci/niezapominajki-23 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

15 maja – to Dzień Polskiej Niezapominajki. Przesłaniem tego dnia jest zwrócenie uwagi na piękno i walory ojczystej przyrody jak również zachowanie od zapomnienia lokalnych tradycji, kultury, ważnych chwil w życiu, osób i miejsc.

W naszej szkole miały miejsce ciekawe wydarzenia związane z przesłaniem tego wyjątkowego dnia. Odbyło się spotkanie uczniów klas I – III i V z p. Kingą Nowak – pracownikiem Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, która prezentowała   piękno przyrody rezerwatów występujących na terenie Bolimowskiego PK oraz różnorodność gatunkową roślin, zwierząt i grzybów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wszystkich informacji, zadawały pytania i robiły notatki. Następnie klasy piąte uczestniczyły w warsztatach botanicznych. Uczniowie rozpoznawali wybrane gatunki pospolitych drzew i krzewów, opisywali rodzaje liści, wykonywali rysunki.

Dzieci musiały się również zmierzyć z matematycznymi zadaniami o tematyce przyrodniczej. Na koniec odbyła się część plastyczna. Uczestnicy wykonywali niezapominajki z bibuły - ta część okazała się najtrudniejsza do wykonania.

Wszystkie zadania uczniowie wykonywali w grupach, współpracując i pomagając sobie wzajemnie. Był to dobrze spędzony czas.

„Dzień Niezapominajki pomaga pamiętać”

{gallery}szkola-podstawowa/aktualnosci/niezapominajki-23{/gallery}

Czyste ręce mamy i o zdrowie dbamy

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-postawowa/aktualnosci/czyste-rece oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

W dniach 27-28 kwietnia uczniowie klas 0-III SP wzięli udział w inicjatywie zdrowotnej Państwowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach, promującej właściwą higienę rąk u dzieci oraz kształtującej w dzieciach właściwe postawy higieniczne. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat, jak uchronić się przed chorobami bakteryjnymi, wirusowymi i pasożytniczymi myjąc ręce we właściwy sposób. Następnie dzieci w praktyce uczyły się mycia rąk, również w strefach mniej widocznych, takich jak nadgarstki, czy obszary pomiędzy palcami. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało mydełko z logo PSSE w Skierniewicach.Bardzo dziękujemy za tak potrzebną i ciekawą inicjatywę, w której dzieci bardzo chętnie wzięły udział. Dzięki przeprowadzonym zajęciom obserwujemy, że dzieci chętniej myją ręce przed posiłkami, po przyjściu z dworu, czy po wyjściu z toalety.

 

{gallery}szkola-postawowa/aktualnosci/czyste-rece{/gallery}

Sukces naszych uczennic w Konkursie Piosenki „Kornelek”

 

8 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Kornelek” 2023, zorganizowany już po raz dziesiąty przez Szkołę Podstawową nr 7 w Skierniewicach.

Naszą szkołę reprezentowały Hanna Kucharska z klasy 2b, która zajęła II miejsce oraz Oktawia Klepczarek z klasy 5b zdobywając wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Msza święta w I piątek miesiąca maja

 

W majowej Mszy św. pierwszopiątkowej, którą odprawił ksiądz dyrektor Piotr Karpiński uczestniczyli tylko uczniowie ze szkoły podstawowej, a to za sprawą matury i związanej z nią przerwy w liceum. Zebrani modlili się m.in. za naszych maturzystów, którzy w tym dniu zdawali kolejny egzamin. Po odczytaniu Ewangelii ksiądz dyrektor przeprowadził z dziećmi rozmowę. Miała ona dać odpowiedź na pytanie: Co to znaczy, że Jezus jest Drogą? Opowiedziana przez księdza historia o rodzinie, która zabrała do auta autostopowicza pozwoliła dzieciom zrozumieć, że Jezus jest Drogą. Pragnie On wejść w życie każdego z nas, a czyni to w czasie modlitwy, poprzez Słowo, prowadzi oraz pomaga, daje siłę, gdy się zagubimy.Jezus jest przyjacielem, wskazuje nam właściwy kierunek. Dziękujmy Mu za Jego serce, za to, że u Ojca przygotował miejsce dla każdego z nas.

Czytanie, psalm i modlitwę powszechną przygotowały klasyIV a i  IVb, oprawę muzyczną – chór szkolny.

Szkolny Konkurs „Mistrz Mapy Świata”

 

Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia zorganizowano konkurs pt.: „Mistrza Mapy Świata.”

Celem konkursu było:

 • Popularyzacja wiedzy geograficznej.
 • Rozbudzanie i rozszerzanie zainteresowań geografią.
 • Kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, w tym szczególnie z podstawowego źródła informacji geograficznej, jakim jest mapa.
 • Kształtowanie umiejętności czytania, interpretowania, posługiwania się mapą.
 • Poszerzanie wiedzy o własnym regionie, kraju, kontynentach, świecie.
 • Promowanie uczniów o szczególnych zainteresowaniach i wiedzy z geografii.
 • Stworzenie uczniom warunków do wykazania się swoją wiedzą, zainteresowaniami.

Konkurs składał się z dwóch zadań. W pierwszym zadaniu należało wpisać nazwę państwa i stolicę wskazanego numerem obszaru na mapie politycznej świata. W drugim należało wpisać do tabeli nazwę krainy geograficznej wskazanej numerem obszaru na mapie fizycznej świata. Do

konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas V-VII. Łącznie do zdobycia było 45 punktów. Spośród wszystkich uczestników najwięcej punktów zdobyli:

 1. Paweł Pomarański klasa 5a
 2. Igor Hadryś klasa 5c
 3. Aleksander Gęgała klasa 7a

Gratulujemy!

mistrz mapy

Nasza Podstawówka wśród najlepszych szkół w Polsce

 

O ile rankingi szkół średnich i wyższych zadomowiły się na dobre w polskim krajobrazie edukacyjnym, o tyle podobna ocena szkół podstawowych to rzadkość. A jednak, doczekaliśmy się pierwszego Rankingu Szkół Podstawowych w Polsce, który opublikował portal „Wasza Edukacja”. Jak wygląda debiut rankingowy „Małego Klasyka”? Znakomicie. Ale o tym za chwilę.

Najpierw trzeba sobie uświadomić, że szkół podstawowych jest w Polsce kilkakrotnie więcej, niż liceów. Stąd i miejsca inaczej się rozkładają. Portal „Wasza Edukacja” przebadał 10 306 publicznych i niepublicznych podstawówek w Polsce, według następujących kryteriów: egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (28%), matematyki (28%) i języka obcego (28%) oraz sukcesy w olimpiadach (16%). Szkoda, że nie uwzględniono sukcesów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

W Rankingu nasza Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach zajęła wysokie 253. miejsce w Polsce i 9. miejsce w województwie łódzkim. W pierwszym 1000 szkół znalazły się jeszcze tylko 3 szkoły z regionu (Pijarska SP w Łowiczu – miejsce 734., SP nr 3 w Żyrardowie – miejsce 847. i SP im. Janusza Korczaka w Łowiczu – miejsce 990.).

Zdajemy sobie sprawę, że tego typu ranking prezentuje tylko pewien wycinek jakości pracy szkoły, niemniej możemy mówić o wielkim sukcesie naszej ukochanej podstawówki. Gratulujemy nauczycielom, uczniom i ich rodzicom. Potwierdza się nasza dewiza – „Klasyk: dobry kierunek na przyszłość”.

Szczegóły rankingu na stronie: https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/szkoly-podstawowe

Przegląd Pieśni Patriotycznej

 

Przegląd Pieśni Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych ze Skierniewic był głównym punktem drugiego dnia Festiwalu Patriotycznego „Czas niezłomnych” zorganizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W przeglądzie brały udział także uczennice naszej szkoły: Maja Belina i Malwina Jackowska. Miło nam poinformować, że Malwina Jackowska zajęła II miejsce a Maja Belina zajęła III miejsce w kategorii klas V i VI.

Serdecznie gratulujemy.

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja dla młodszych uczniów

 

W czwartek 27 kwietnia odbyła się Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja dla uczniów klas 0-VI Szkoły Podstawowej. Żywa lekcja historii przeniosła publiczność w odległe czasy. Słowem i piosenką uczniowie klasy 6a i 6b przybliżyli podniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.Akademia była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą. I choć Konstytucja obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, to miała jednak olbrzymie znaczenie. Była drugą na świecie, a pierwszą w Europie konstytucją.A przede wszystkim zaszczepiła w narodzie duch reform i dążeń wolnościowych.

Po zakończeniu programu głos zabrał Ksiądz Dyrektor Piotr Karpiński, dziękując uczniom za piękne zaprezentowanie utworów literackich i muzycznych, a także nauczycielom przygotowującym program oraz dekoracje. Ksiądz Dyrektor życzył wszystkim przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi. Podkreślił także, że 3 maja to nie tylko święto narodowe, ale także święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski obchodzone w Kościele katolickim.

Dziękujemy całej społeczności Szkoły Podstawowej za wspólną celebrację tego święta.

Molekularium w Małym Klasyku

 

26 kwietnia, w środę, w auli naszej szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia dla uczniów klas 0- III odbyła się projekcja filmów wewnątrz specjalnej kopuły w technologii 360°. Filmy, pt. Krecik odkrywa świat oraz Habitat – nasz złożony świat, ukazały najmłodszym dzieciom, jaki wpływ na naszą planetę ma słońce i księżyc oraz w jaki sposób zwierzęta i rośliny są od siebie uzależnione. Dzięki projekcji dzieci zobaczyły, jaki wielki wpływ na Ziemię mają ludzie i jak bardzo musimy dbać o wszystko co nas otacza.

                                                                

Dzień Pszczół w klasach drugich

 

We wtorek, 25 kwietnia, na zajęciach z edukacji przyrodniczej gościliśmy pana Kazimierza – dziadka naszej uczennicy. Pan Kazimierz jest pszczelarzem i posiada własną pasiekę, dlatego jest ekspertem i prawdziwym znawcą pszczół.

Mało kto wie, że 20 maja pszczoły obchodzą swoje święto ustanowione przez ONZ, czyli

Światowy Dzień Pszczół. Pszczoły nie tylko dają miód, który ma wiele odmian, ale to dzięki tym małym owadom mamy swoje ulubione owoce i warzywa. Pan Kazimierz pokazał dzieciom różne produkty, które są wytwarzane z wosku, czy propolisu. Opisał i zaprezentował budowę ula, ramek, narzędzi pszczelarskich oraz pokazał strój pszczelarza. Nasz gość odpowiedział na wiele pytań, m.in. Czym różni się pszczoła miodna od pszczoły samotnicy? Jaką rolę pełni królowa pszczół? Jakie zadania pełnią w ulu trutnie, robotnice i królowa? Bardzo dziękujemy panu Kazimierzowi, że odwiedził naszą szkołę i poprowadził bardzo ciekawe zajęcia o tych maleńkich, a jakże pożytecznych owadach.

 

Osiągnięcia naszych uczniów w Szkolnej Lidze Pływackiej

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego, w czwartek 20 kwietnia br. wzięli udział w wiosennej edycji Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej. Organizatorem zawodów była Pływalnia Miejska NAWA.

Od rana rywalizowali uczniowie z klas I-III. Naszą szkołę reprezentowało 49 uczniów.Wywalczyli oni 15 medali oraz statuetkę dla szkoły zajmującI miejsce w sztafecie 6x25m. Oto skład zwycięskiej sztafety: Zuzanna Karwat – Michalak, Aleksandra Sadowniczyk, Pola Klepaczko, Daniel Figat – Gomez, Karol Antosiak, Robert Figat- Gomez.

Wśród medalistów z rocznika 2015- 2013 znaleźli się:

 • Zuzanna Karwat – Michalak (kl. I a) - I miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowy dziewcząt rocznik 2015
 • Gabor Nowacki (kl.I b) - I miejsce w kategorii 25 m stylem dowolnym                   chłopców rocznik 2015
 • Daniel Gomez- Figat (kl. I a) – I miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowym                   chłopców rocznik 2015
 • Aleksander Wójcik (kl. I a) – II miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2015
 • Aleksandra Sadowniczyk (kl. II a) – I miejsce w kategorii 25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2014
 • Zofia Kawczyńska (kl. II a) – II miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2014
 • Maciej Jackowski (kl. II a) – I miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2014
 • Karol Antosiak (kl. II b) – I miejsce w kategorii 25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2014
 • Anna Soska   (kl. III a) – I miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2013
 • Emilia Dwórznik   (kl. III a) – III miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2013
 • Robert Gomez- Figat (kl. III a) – I miejsce w kategorii 25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2013
 • MartijnJakusek (kl. III a) – II miejsce w kategorii 25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2013
 • Damian Magdziarz (kl. III a) – III miejsce w kategorii 25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2013
 • Krzysztof Wieteska (kl. III b) – I miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2013
 • Piotr Połoński (kl. III b) - II miejsce w kategorii 25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2013

W drugim bloku zawodów rywalizowali uczniowie klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowało 34 uczniów. Oto wyniki jakie osiągali nasi uczniowie:

 • Sztafeta 10x25 metrów – III miejsce

(skład sztafety: Sekta Zuzanna, Jakusek Nadia, Grzelecka Helena, Godlewska Zofia, Jankiewicz Delgado Natalia, Walczuk Bartłomiej, Magdziarz Krystian, Caban Michał, Walczuk Mikołaj, Pełka Tymon)

 • 50 metrów stylem dowolnym kobiet:

Sekta Zuzanna – II miejsce

Gładka Aleksandra – III miejsce

Jakusek Nadia – III miejsce

 • 50 metrów stylem dowolnym mężczyzn:

Motylewski Michał – I miejsce

Walczuk Mikołaj – I miejsce

Pełka Tymon – I miejsce

Walczuk Bartłomiej – II miejsce

Magdziarz Krystian – III miejsce

 • 50 metrów stylem grzbietowym kobiet:

Jankiewicz Delgado Natalia – II miejsce

 • 50 metrów stylem grzbietowym mężczyzn:

Soska Aleksander – III miejsce

 • 25 stylem klasycznym kobiet:

Godlewska Joanna – III miejsce

 • 25 stylem klasycznym mężczyzn:

Łajko Patryk – I miejsce

Styczyński Julian – I miejsce

Caban Michał – III miejsce

 • 50 metrów stylem klasycznym mężczyzn

Kłosiński Aleksander – III miejsce

Gościniak Miłosz – II miejsce

Ponadto szkołę reprezentowali: Grzelecka Helena, Godlewska Zofia, Krokocka Otylia, Jabłońska Celina, Kondratowicz Wiktoria, Pałatyńska Maria, Byczkowska Zuzanna, Wieczorek Michalina, Kłąb Ewa, Przybył Aleksander, Biernat Karol, Heitzman Philip, Petrykowski Franciszek, Morawski Maksymilian, Łazęcki Wojciech, Wojda Jakub, Frączkiewicz Jan, Krzemiński Mateusz.

Zmagania zakończyły edycję 2022/2023 Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej. Pierwszy etap odbył się w listopadzie 2022 roku. Rywalizację wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9. Klasyk zajął II miejsce, a III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4.

Wszystkim zwycięzcom i reprezentacji szkoły serdecznie gratulujemy.

 

 

Sukcesy uczniów klas trzecich w Konkursie „Przyrodomania”

 

W piątek 21 kwietnia, w Szkole podstawowej nr 9 odbył się XVII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Środowisku Społeczno-Przyrodniczym ,,Przyrodomania”. Nasi uczniowie z klas trzecich: Hanna Janowicz, Aleksander Miksa i Filip Pełka zajęli III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Warsztaty Pszczelarskie w Szkole Podstawowej

 

W środę 19 kwietniauczniowie klas III-V SP uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach pszczelarskich,które poprowadziła paniAgnieszka Pruszkowska – kierownik Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół.

W części teoretycznej, przeplatanej ciekawostkami i pokazami praktycznymi, dzieci dowiedziały się między innymi: kim jest pszczelarz, kto tworzy pszczelą rodzinę, jak zbudowany jest ul,co zawdzięczamy pszczołom, jak wygląda pszczoła miodna,jak odróżnić pszczołę od osy,jak uczynić zaniedbane miejsce ukwieconym, jakdbać o ogród i balkon, aby zostać przyjacielem pszczół.Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza oraz obejrzeć prawdziwy ul, a także narzędzia jakim posługuje się pszczelarz. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał broszurkę informacyjną pt:,,Są pszczoły – jest życie”.

 

Nasi uczniowie zwycięzcami Konkursu Frazeologicznego

 

W czwartek 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego „Z polszczyzną za pan brat”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maria Dąbrowska,Aleksander Kłosiński,Iga Kraczkiewicz i Jan Poszwiński. Uczestnicy międzyszkolnych zmagań musieli wykazać się znajomością frazeologii o rodowodzie biblijnym,mitologicznym,literackim,historycznym i potocznym oraz poradzić sobie z różnym typem zadań. 

Miło nam poinformować,że dwoje naszych uczniów osiągnęło najlepsze wyniki w konkursie. Aleksander Kłosiński z kl. 8a zajął I miejsce, zaś Maria Dąbrowska z kl.8b zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy! 

recyt 23

Rekolekcje wielkopostne 2023

 

Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Gościliśmy dwóch wspaniałych rekolekcjonistów. Nauki dla dzieci z klas 0-VI wygłosił pan Jacek Weigl z Warszawy, ze wspólnoty Chefsiba, zaangażowany także w szkolnictwo katolickie. Natomiast rekolekcje dla klas VII-VIII SP i I-III KLO poprowadził ks. DamianWyżkiewicz CM, wieloletni katecheta szkół warszawskich, duszpasterz z kościoła Świętego Krzyża, wyróżniony tytułem „Nauczyciela Roku”.

W Szkole Podstawowej każdy dzień rozpoczynał się modlitwą i śpiewem. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński czytał fragment Ewangelii i kierował do dzieci słowo wprowadzające. Uczniowie oglądali krótkie filmy, z których dowiedzieli się, że z każdego grzechu można wyjść i odnowić relacje z Bogiem, a w czasie każdej Mszy świętej dokonuje się cud przeistoczenia. Pan Jacek Weigl przekonywał dzieci, że Jezus żyje, kocha je bezwarunkowo, wybacza każdemu i zawsze. Jest On królem, którego trzeba uwielbiać, ale także bliskim przyjacielem.

Rekolekcje dla młodzieży przebiegały pod hasłem „Nawrócenie czyli przemiana umysłu”. W czasie konferencji ks.Damian pokazywał,jak przemieniać swój umysł, by być bliżej Boga, a przede wszystkim się nawrócić, jak być świadkami Chrystusa oraz zrozumieć siebie i innych. Podkreślał, co daje prawdziwa i szczera spowiedź, która pozwala się przemienić i zbudować na nowo z gruzów, niejednokrotnie poranionej osobowości, nowy świat, nowego siebie. Ksiądz Damian zachęcał do sakramentu spowiedzi, podkreślając, że jest to źródło miłosierdzia Bożego, które jest niezbędne, aby się nawrócić i budować relację z Chrystusem. W ciągu pierwszych dwóch dni odbywały się również warsztaty psychologiczne, w czasie których uczniowie rozważali kwestię spowiedzi, wiary i niewiary, a także relacji rodzinnych. Mogli się wypowiedzieć, a także zaprezentować niektóre problemy w formie krótkich scenek.

W drugim dniu rekolekcjonista wygłosił również naukę do nauczycieli, w czasie której poruszył trudny problem dotyczący bycia nauczycielem w szkole katolickiej i umiejętności odróżnienia swojego światopoglądu od nauki Kościoła. Ksiądz Damian podkreślał, że elementy religii mogą się pojawić na każdym przedmiocie, a nauczyciele powinni być świadkami wiary i dbać o jasny przekaz dotyczący Boga.

Rekolekcje zakończyliśmy w środę uroczystą Mszą świętą, którą poprzedziła godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Ks. Damian w kazaniu podkreślił, że kończący się czas rekolekcji jest po to, żeby dać Bogu działać w nas. Zachęcił zebranych, aby po przyjęciu Komunii świętej powiedzieli Jezusowi, co mają głęboko w sercu, co ich cieszy, ale i boli. Zaufanie Jezusowi jest początkiem wspaniałej drogi.

Po Mszy świętej uczniowie podziękowali prowadzącym, panu Jackowi Weiglowi oraz księdzu Damianowi. Ksiądz dyrektor krótko podsumował minione trzy dni jako czas pięknych rozmów, spotkań, doświadczeń, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie rekolekcji oraz życzył radosnych Świąt, ale przede wszystkim radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym.

Cieszymy się, że w naszej szkole mamy tę niepowtarzalną możliwość, by w Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne wejść po tak wspaniałym przygotowaniu przez rekolekcje wielkopostne.

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii

 

6 marca 2023r. odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Zakres wymagań obejmował nie tylko treści z podstawy programowej, ale również wiele zagadnień w stopniu rozszerzonym. Z wielką radością informujemy, iż uczennica z klasy 8 b Aleksandra Rosińska uzyskałatytuł laureata w tym konkursie. Gratulujemy Oli i życzymy dalszego rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

ola laureatka biol

Sukcesy naszych uczniów w konkursie recytatorskim

 

31 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom” pod hasłem „Świat wartości wokół nas”. Nasi uczniowie wspaniale się zaprezentowali. III miejsce zajął Wiktor Dymlang z kl. 3a, natomiast Hanna Kucharska z kl. 2b otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

Strona 1 z 13