pasek-sp

Breadcrumbs

Detektyw Pozytywka

 

W czwartek 1 grudnia uczniów z klasy 2a odwiedził detektyw Pozytywka, główny bohater książki Grzegorza Kasdepke. W rolę detektywa wcieliła się mama naszego ucznia – pani Aneta Bełc. Szkoła to miejsce pełne przygód, zagadek i tajemniczych zdarzeń, dlatego przez jeden dzień detektyw Pozytywka przeniósł swoją agencję „Różowe Okulary” do naszej sali, gdzie w kąciku założył swoje maleńkie biuro. Detektyw przyniósł ze sobą plan naszej szkoły, na którym zamieścił wskazówki, według których dzieci miały się poruszać i odnajdywać koperty z zadaniami rozmieszczonymi w różnych punktach budynku. Każda koperta zawierała zadanie, które trzeba było rozwiązać, aby zdobyć kolejną literę do końcowego hasła. Oprócz planu szkoły, detektyw zabrał ze sobą szachy oraz kaktusa – jedynej broni, której używa. Według dzieci Pozytywka jest najlepszym detektywem na świecie, ponieważ  ma on nadzwyczajny talent do rozwiązywania zagadek, a jego agencja „Różowe Okulary” to miejsce, gdzie można rozwiać nawet najczarniejsze podejrzenia.

 

Facebook Widget Slider

Menu