pasek-sp

Breadcrumbs

Wigilia w Klasyku

 

W czwartek 22 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole jeden z najpiękniejszych dni w roku. Rozpoczęliśmy go od wspólnego nabożeństwa adwentowego w kościele NSPJ na Widoku. Nabożeństwo składało się z dwóch części: liturgii Słowa i adoracji Najświętszego Sakramentu, gdyż w Boże Narodzenie „Słowo stało się ciałem”.

Po nabożeństwie uczniowie udali się do klas, by przeżyć wigilie klasowe. Nie zabrakło życzeń, opłatka, prezentów i poczęstunków.

Trzecim punktem tego dnia było szkolne kolędowanie w różnych grupach. Uczniowie z klas 0-III i IV-VI śpiewali kolędy i pastorałki z wychowawczyniami. Natomiast w auli szkolnej odbył się tradycyjny konkurs kolęd dla klas VII-VIII SP i KLO. Każda klasa prezentowała jedną kolędę lub pastorałkę, które oceniane były przez jury w składzie: Marianna Rzeszotarska, Kamil Goc, Andrzej Krempiński i Maciej Kozłowski. Niektóre prezentacje wypadły imponująco, zawierały rozbudowaną sekcję instrumentalną i wokalną. Całości dopełniały świąteczne stroje. W konkursie kolęd pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIA Liceum.

Facebook Widget Slider

Menu