pasek-sp

Breadcrumbs

Konkurs Humanistyczny

 

Tegoroczny – jubileuszowy, bo trwający już 10 lat, Konkurs Humanistyczny dla klas VII i VIII szkół podstawowych ze Skierniewic miał miejsce w szkolnej auli 2 marca 2023 roku. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 27 uczniów z czterech szkół podstawowych, którzy o godzinie 10.00 zostali powitani przez nauczycieli – humanistów z naszego liceum: p. Agnieszkę Kuśmierczyk, p. Marka Pągowskiego i p. Piotra Wójcika. Konkurs otworzył ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który powitał uczestników i ich opiekunów, podkreślił znaczenie przedmiotów humanistycznych oraz życzył dobrej zabawy i owocnych zmagań. Tegoroczna edycja konkursu rozpoczęła się dwoma lekcjami. Pierwszą z nich – religii, poprowadził ks. Kamil Goc, przedstawiając dowody na istnienie Chrystusa. Kolejną, z historii, przedstawił p. Tomasz Sydor, opowiadając o siedmiu cudach świata. Następnie uczestnicy konkursu sprawdzili znajomość swojej wiedzy w etapie indywidualnym. Rozwiązywali zadania z religii, historii, języka polskiego oraz angielskiego. Po nim nastąpiły godzinne zmagania w części zespołowej. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie i upominki z rąk księdza dyrektora Piotra Karpińskiego, który krótko podsumował tegoroczne zmagania oraz podziękował uczniom za udział, a nauczycielom za przygotowanie oraz zaprosił uczniów do udziału w Konkursie Przyrodniczym. Dziękujemy naszym gościom za wspaniałą rywalizację i odwiedziny naszej szkoły.

Facebook Widget Slider

Menu